Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Finał V konkursu Ligi Młodych Logistyków

11 grudnia 2015 r. odbył się I etap V edycji konkursu Ligi Młodych Logistyków zorganizowany przez Wydział Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Tegoroczna jego edycja była pierwszą ogólnopolską. W eliminacjach wzięły udział aż 164 zespoły ze wszystkich województw.

Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły – uczniowie z klasy 3 TLa Patryk Pawlak, Maciej Koszałka i Dorian Liduch, oraz z klasy 3 TLb Paulina Rzeppa, Dominika Zganiacz, Klaudia Nowak. Do finału zakwalifikował się zespół z klasy 3 TLa.

W czwartek 10.03.2016r. odbył się II etap (wielki finał) V edycji konkursu Ogólnopolskiej Ligi Młodych Logistyków w Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

W finałowym etapie rywalizowało dziesięć drużyn z dziewięciu szkół. Każdy z trzyosobowych zespołów miał pół godziny na rozwiązanie testu teoretycznego, a następnie w czasie 90 minut musiał dokonać analizy przyczynowo-skutkowej aspektów funkcjonowania przedsiębiorstwa X, zaproponować możliwe rozwiązania usprawniające działanie firmy i opracować prezentację multimedialną oraz przygotować się do jej obrony. Uczestników podzielono na trzy grupy. Zespoły w swoich grupach przedstawiały prezentacje i odpowiadając na pytania zadane przez Jury broniły swoich rozwiązań. Efekty ich pracy oceniały trzy składy Jury, które wyłoniły troje zwycięzców po jednym z każdej grupy. Niestety naszym finalistom nie udało się zdobyć lauru zwycięscy. Zostali wyróżnieni dyplomami uczestnictwa i upominkami za udział w V finale konkursu Ligi Młodych Logistyków.

mgr inż. Mirosław Świątkowski

http://nkl.ue.katowice.pl/?page_id=558

https://www.facebook.com/ligamlodychlogistykow