Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Dzień Sportu w PCE

1 czerwca 2016 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Dniu Sportu, który tradycyjnie organizujemy od kilku lat w ostatnim miesiącu nauki. Oprócz możliwości sprawdzenia się na niwie zmagań sportowych, młodzież poznała rezultaty prowadzonych w „Budowlance” akcji profilaktycznych dotyczących m.in. zdrowia w roku 2015/2016.

Zgromadzonych nieopodal szkolnego boiska powitał Dyrektor Szkoły – Pan Artur Obolewski i omówił założenia programowe szkolnej imprezy, zapraszając wszystkich do uczestnictwa w niej. Jednocześnie złożył uczniom życzenia z okazji Dnia Dziecka.

Następnie efekty zrealizowanych przez PCE – ZSP działań o charakterze profilaktycznym zaprezentowała pedagog – Pani Aleksandra Motas, poświęcając szczególną uwagę programowi „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń+”.

Nauczyciel wychowania fizycznego – Pan Robert Sieniek, poinformował o sukcesie sportowym uczennicy klasy IIITLb (technik logistyk – profil wojskowy), Pauliny Boryło. Paulina zdobyła I miejsce w Mistrzostwach Lekkoatletycznych Województwa Pomorskiego (Licealiada), jako reprezentantka Powiatu Lęborskiego, rzucając oszczepem na odległość 36,89 m! Tym samym powtórzyła swój sukces sprzed dwóch lat i ustanowiła nowy rekord życiowy.

Po zakończeniu części informacyjnej spotkania, społeczność szkoły przystąpiła do emocjonującej rywalizacji sportowej. Swoje siły potrzebne do zmagań, regenerowała w punkcie gastronomicznym. Tam czterej uczniowie z klasy IA (kucharz) pod kierunkiem nauczyciela przedmiotów zawodowych – Pani Krystyny Wudniak – Styn, częstowali przygotowanymi przez siebie frytkami oraz herbatką malinową. Nie zabrakło oczywiście także słodyczy…

Sponsorem ziemniaczanego przysmaku była firma Farm Frites Poland S.A z Lęborka.

Uczniowie ale również nauczyciele zmierzyli się w dwóch konkurencjach. Pierwsza odbywała się na zewnątrz – zawody strzeleckie. Wykorzystano tutaj krótką broń pneumatyczną. Lista zwycięzców przedstawia się następująco:

  • w kategorii nauczycieli I miejsce zdobyła Wicedyrektor Szkoły – Pani Danuta Milewska – Biały;
  • kategoria dziewcząt – najwyższe miejsce na podium przypadło Kamili Bulman z klasy ITLa (technik logistyk – profil wojskowy);
  • wśród chłopców najlepszy okazał się Szymon Wojciechowski, również z ITLa.

Łącznie do tarcz strzelało pięciu wychowawców klas i grupy uczniów z pięciu oddziałów klasowych. Drużynowo zwyciężyła młodzież z IITB (technik budownictwa – profil inżynieryjno – wojskowy).

W sali gimnastycznej natomiast kibicowano uczestnikom kolejnej konkurencji. Siedem zespołów mieszanych walczyło podczas turnieju piłki siatkowej o zwycięstwo. Rozgrywki odbywały się także z udziałem nauczycieli. W finale doszło do spotkania reprezentacji klas mundurowych: ITLa i IITla. Ta ostatnia zwyciężyła.

Warto dodać, że dziewczęta i chłopcy, którzy grali tego dnia, uczący się na co dzień w technikum oraz „zawodówce”, zaprezentowali bardzo dobry poziom, wyraźnie wyższy od ubiegłorocznego.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii, czyli indywidualnych i grupowych w zawodach strzeleckich oraz piłkarskich, otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Szkolnej imprezie towarzyszyła oprawa muzyczna przygotowana przez doradcę zawodowego – Pana Sławomira Hryczaka i piękna wiosenna pogoda.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom szkolnego Dnia Sportu za zaangażowanie – dyrekcji, nauczycielom i uczniom. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

Sławomir Hryczak

 

Zobacz nasze