Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Dzień Otwarty w CKP!

 Dzień Otwarty w CKP!

We wtorek 12. grudnia 2017 r. młodzież z pięciu szkół gimnazjalnych miała możliwość poznania naszej bazy służącej do praktycznej nauki zawodów. CKP w Lęborku mieszczące się przy ul. Wojska Polskiego odwiedzili uczniowie z Cewic, Leśnic, Łebienia, Nowej Wsi Lęborskiej oraz Wicka. Przyszli absolwenci gimnazjów zostali zaznajomieni przez Kierownika CKPPana Zbysława Etmańskiego z wyposażeniem poszczególnych stanowisk, na których praktykanci nabywają doświadczenie niezbędne do wykonywania takich profesji jak: technik budownictwa, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie a także stolarz. Ponadto nasi goście odwiedzili pracownie, z których korzystają kursanci zdobywający dodatkowe uprawnienia, np. w zakresie spawania elektrycznego w osłonie gazowej (MIG, MAG) czy obróbki skrawaniem maszynami sterowanymi za pomocą programu komputerowego.

Pokazy czynności związanych z danymi zawodami realizowane przez naszych uczniów oddziałów technikalnych i branżowych pod kierunkiem nauczycieli, cieszyły się zainteresowaniem ze strony uczęszczających do klas III gimnazjum.

Możliwości edukacyjne w „Budowlance” zaprezentował także doradca zawodowy - Pan Sławomir Hryczak, omawiając następujące profile, które planujemy w naszej placówce na rok 2018/2019:

•     technik budownictwa (profil inżynieryjno – wojskowy),

•     technik logistyk (profil wojskowy),

•     technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej,

•     technik budowy dróg – NOWOŚĆ;

 

•     monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie,

•     stolarz,

•     krawiec (profil projektowania i produkcji odzieży) – NOWOŚĆ,

•     kucharz,

•     sprzedawca,

•     fryzjer,

•     klasa wielozawodowa (do wyboru jedna profesja: kamieniarz, fotograf, dekarz, obuwnik, monter sieci i instalacji sanitarnych, piekarz, cukiernik, szklarz, zegarmistrz, złotnik – jubiler, murarz – tynkarz).

Nauka w technikum trwa cztery lata, a w „branżówce” trzy.

Dzień Otwarty CKP był związany również z podsumowaniem II edycji konkursu ogłoszonego przez PCE pn. „Każdy budować może”, adresowanego do uczniów gimnazjów. Tegoroczni uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom. Wykazali się szczególną inwencją w zakresie projektowania i wykonywania makiet rozmaitych budowli, ale również interesujących prezentacji multimedialnych poświęconych obiektom budowlanym.

Nagrody dla zwycięzców i wyróżnienia wręczała Pani Teresa Ossowska – SzaraStarosta Lęborski i Pan Witold NamyślakBurmistrz Miasta Lęborka wraz z Dyrektorem Szkoły Panem Arturem Obolewskim i nauczycielami przedmiotów budowlanych: Panią Katarzyną Kwiatkowską – Obrzud oraz Panem Zbigniewem Kotłowskim.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom Dni Otwartych CKP, a w szczególności opiekunom i licznie przybyłej młodzieży. Zapraszamy do odwiedzania strony naszej szkoły i szkolnego facebooka (https://www.facebook.com/pcezsp/).

Do zobaczenia podczas Dni Otwartych PCE już w marcu 2018 r. !

 

 

Sławomir Hryczak

Zobacz nasze