Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Alteams Poland w Budowlance

W czwartek 12.05.2016 r. naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele firmy Alteams Poland Sp. z o. o. Po rozmowie z Dyrektorem Szkoły – Arturem Obolewskim, nasi goście udali się wraz  z doradcą zawodowym do sali nr 30, gdzie czekały klasy IIIa i IIIb.

Młodzież poznała specyfikę przedsiębiorstwa – zajmuje się ono produkcją komponentów odlewanych z aluminium na potrzeby branży telekomunikacyjnej oraz mechatronicznej. Podczas procesów wytwórczych w Alteams Poland jest stosowane m.in. odlewanie wysoko- i niskociśnieniowe. Przykłady gotowych wyrobów uczestnicy spotkania mogli obejrzeć i przekonać się, że aluminium z domieszką krzemu a także miedzi, nie należy do najlżejszych… Warto dodać, iż zakład zlokalizowany w Lęborku przy ul. Abrahama 10, samodzielnie projektuje odlewy i korzysta z nowoczesnego sprzętu w fazie przygotowania surowca a także jego obróbki.

Firma jest zainteresowana zatrudnianiem uczniów, którzy w czerwcu br. ukończą naukę w naszej szkole. Więcej informacji na ten temat znajdziecie u doradcy zawodowego oraz w gablocie informacyjnej w budynku „A”.

 

Sławomir Hryczak

 

Zobacz nasze