Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Alicja Zajączkowska – Doradca Burmistrza Miasta zaprasza:

Alicja Zajączkowska – Doradca Burmistrza Miasta zaprasza:

Lęborskie Dni Jakubowe od lat przyciągają tysiące mieszkańców i turystów wypoczywających w tym czasie w naszym regionie, głównie nad morzem.

Jak co roku, w centrum miasta, na Placu Pokoju pojawią się tradycyjne kramy z wyrobami rzemieślniczymi, lokalnymi specjałami, pamiątkami itp. W ramach cyklicznych Międzynarodowych Spotkań z Folklorem „Muzyka Regionów” zaprezentują się zespoły z różnych regionów Polski, w tym górale z Podhala i z  zagranicy - Ukrainy, Białorusi, Słowacji.

 

Na naszej plenerowej scenie cały czas coś się będzie działo, ale nie tylko tam.

Od kilku już lat „ożyła” nam ulica Staromiejska, na której obok kramów odbywają się różne pokazy, wystawy, konkursy dla dużych i małych, klimat tworzą uliczni muzycy, przebierańcy, plenerowy spektakl teatralny…

Wciąż dużym zainteresowaniem cieszy się Międzynarodowy Zlot Jakubów. W tym roku odbędzie się on już po raz dziesiąty w sobotę, 23 lipca. Również tego dnia odbędzie się tradycyjny Bieg Uliczny św. Jakuba.

Amatorzy gier karcianych mają swój turniej „Lęborskiej Baśki”. Jak co roku, miejscem ciekawej ekspozycji jest kościelna wieża kościoła św. Jakuba Ap.

 

Należy również pamiętać, że LDJ są imprezą wielowymiarową, łączącą bogatą ofertę imprez kulturalnych, rozrywkowych i rekreacyjnych z wydarzeniami religijnymi – mszą ekumeniczną czy uroczystą msza świętą. W ten sposób obchodzimy Święto Patrona naszego Miasta – św. Jakuba Apostoła.

Zachęcam wszystkich do odwiedzenia w te dni Lęborka. To będą dni pełne atrakcji dla dzieci i dorosłych, dla mieszkańców i turystów.

Serdecznie zapraszam.

 

Materiał przygotowany do Gazetki Jakubowej – Lębork – Święto Miasta - 2016

Opracowanie Gazety – Sylwia Skroś

 

Zobacz nasze