Powiatowe Centrum Edukacyjne

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku

Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Aktualności

 1. 02-12-2015 10:07 Współpraca gwarantująca atrakcyjne zajęcia z AMG

   - 16 listopada została podpisana współpraca z Akademią Morską w Gdyni w ramach, której Dyrektor PCE, ZSP – Pan Artur Obolewski – zagwarantował młodzieży wzajemne wspieranie procesu edukacyjnego z Wydziałem Nawigacyjnym, a  także z Wydziałem  Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa. 

 2. 02-12-2015 09:25 Oddaliśmy nakrętki dla dzieci z „Niebieskiego Skarbu”

   2 grudnia 2015 roku uczniowie PCE, ZSP przekazali zebrane na terenie szkoły kolorowe nakrętki, w  ramach  wsparcia Stowarzyszenia „Niebieski skarb” – zajmującego się dziećmi chorymi na Autyzm. Multimedialną Czytelnię PCE, ZSP odwiedziła -  Pani Emilia Wolska -  która zapewniła wszystkich, że  cały dochód z tej akcji zostanie przekazany na cele Statutowe „Niebieskiego Skarbu”. Warto wiedzieć, że:

 3. 02-12-2015 08:25 Świąteczna atmosfera w PCE ZSP w wykonaniu uczniów klasy II A sprzedawca

   Uczniowie na lekcjach teoretycznych z przedmiotów zawodowych nauczanych przez panią Irenę Małachowicz,   w ramach swojego  programu nauczania,  wykonali ozdoby świąteczne, opakowania okolicznościowe, których  końcowym efektem było stworzenie dekoracji okna wystawowego,  co oczywiście przedstawione jest na zdjęciach. 

 4. 01-12-2015 09:57 1 grudnia Światowy Dzień Walki z AIDS

   Światowy Dzień Walki z AIDS obchodzimy od 1988 roku, z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia. Na znak solidarności z osobami zakażonymi wirusem HIV, jak i chorymi na AIDS, przypinamy sobie w tym dniu czerwoną kokardkę. Pamiętaj: AIDS nie wybiera, a Ty możesz. Czy wiesz, co to jest HIVokryzja?

 5. 01-12-2015 09:28 Współpraca artystyczna PCE z MDK w Lęborku

   Dzięki życzliwości MDK-u w Lęborku, nasza szkoła wzbogaciła hol pomiędzy biblioteką, a multimedialną Czytelnią, w prace plastyczne, które powstały w ramach miejskich  plenerów i zajęć poprowadzonych przez panią Alinę Walkusz. Takie wykorzystanie przestrzeni szkolnego korytarza  zmusza uczniów do rozbudzania  zmysłów,  do zainteresowania się sztuką, 

 6. 30-11-2015 10:44 Przywitaliśmy Andrzejki smacznymi ciastami

   Tradycyjnie 30 listopada zorganizowane zostały w PCE, ZSP -  przez Samorząd Uczniowski - wróżby  i zabawy Andrzejkowe. Podczas przerwy uczniowie mieli możliwość zakupu smacznych wypieków z wróżbą oraz zobaczenia swojej przyszłości w magicznej kuli.

 7. 27-11-2015 20:27 Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w 2015 roku

   Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2015 r. w naszej szkole przebiegał bardzo pracowicie.  Młodzież z PCE, ZSP -   wzięła udział w spotkaniu , które zorganizował  Powiatowy Urząd Pracy
  w Lęborku dnia 19 listopada 2015r w Starostwie Powiatowym.
  Celem tego przedsięwzięcia była promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia.

 8. 25-11-2015 11:03 Matura próbna z Operonem

   - to już tradycja szkolna, że młodzież z klas kończących swoją edukację, w PCE, ZSP i w całej Polsce,  przechodzi egzamin określający ich poziom wiedzy z wybranych przedmiotów. Dziś zadaniem nie takim łatwym było zmierzenie się uczniów z matematyką. Ale po kilku latach ciężkiej pracy, w ławkach szkolnych, wszystkie  zadania  były  z pewnością przygotowane i dostosowane do możliwości młodych ludzi.  

 9. 24-11-2015 12:24 Sesja zdjęciowa maturzystów z PCE

   - z fotografem firmy: „Eurofoto” , który – 24.11.2015 roku – przybył do multimedialnej Czytelni PCE, ZSP w celu przygotowania zdjęć do tabla. Fotografie portretowe  wykonane przez specjalistę, przy użyciu profesjoalnego sprzętu, to zapewnie uczniom odpowiedniego komfortu na terenie naszej placówki, a także wspaniałej  jakości zdjęć. Wychowawcą klasy maturalnej IV TB/ TŻ w PCE, ZSP   jest – pani Wiesława Zarzycka. 

 10. 23-11-2015 15:46 Spotkanie z przedstawicielami fundacji " Kwiat Kobiecości".

   Dnia 18.11.2015r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z przedstawicielami fundacji " Kwiat Kobiecości". W tej wspaniałej lekcji o zdrowiu kobiet uczestniczyły wszystkie uczennice naszej szkoły. Dziewczęta  obejrzały filmy edukacyjne oraz wysłuchały ciekawego wykładu  dotyczącego chorób nowotworowych: raka szyjki macicy i raka jajnika.