Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Aktualności

 1. 07-06-2016 13:14 Zarząd Województwa Pomorskiego zatwierdził projekt

  Działania: W ramach przedsięwzięcia przewiduje się głęboką modernizację energetyczną (termomodernizację) budynków użyteczności publicznej.
  W ramach przedsięwzięcia zakłada się m.in. wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Zakres prac wynika z wykonanych uprzednio audytów energetycznych.

  Anna Pietruszyńska

  Referat Rozwoju i Promocji
  Starostwa Powiatowego w Lęborku  

 2. 07-06-2016 11:32 Uwaga Uczniowie – rusza nabór do nowego projektu!!!

  Rozpoczynamy rekrutację do projektu pn.: „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych”. Jego autorem jest Departament Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. To bardzo ciekawe przedsięwzięcie dające Wam szansę na bezpłatne zdobycie zupełnie nowych umiejętności zawodowych  

 3. 07-06-2016 11:31 Dwa projekty edukacyjne w PCE

  Nasza szkoła przygotowuje się do realizacji dwóch programów edukacyjnych, przewidzianych dla uczniów klas technikum i „zawodówki”. Dotyczą one rozwoju zawodowego młodzieży.
  Pierwszy projekt będzie prowadzony przy współudziale Powiatu Lęborskiego i ma za zadanie wspomagać proces zdobywania wiedzy oraz umiejętności przez młodych ludzi w trzech tzw.  

 4. 07-06-2016 09:19 Paulina Boryło to nasza Mistrzyni Województwa Pomorskiego w rzucie oszczepem

  Eliminacje powiatowe wyłoniły zawodniczki do etapu wojewódzkiego
  - 31 maja 2016r. po eliminacjach powiatowych,   wybrane uczennice reprezentowały nasz powiat lęborski i PCE ZSP Lębork, na Mistrzostwach Lekkoatletycznych  Województwa Pomorskiego w Chojnicach:

 5. 06-06-2016 12:44 Oferujemy atrakcyjne kierunki kształcenia dla Młodzieży i Dorosłych na rok szkolny 2016/2017

  1. Technikum 4 lata
  2. Zasadnicza Szkoła Zawodowa  ( 3 lata) z patronatami: Fabryki Mebli – Polmarco i Firmy Enco Production.
  Prowadzimy także nabór na bezpłatne Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe dla osób Dorosłych oraz do Bezpłatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłychi Szkoły Policealnej w zawodzie technik informatyk.  

 6. 06-06-2016 08:35 Z Kroniki Zasadniczej Szkoły Zawodowej

  Wieści z Kronik PCE, ZSP , czyli jak budowano historię Naszej Szkoły.
  „- Rok 1966. Utworzono wówczas dwie klasy budowlane. Lekcje odbywały się w gmachu Szkoły Podstawowej nr 1. W sierpniu 1966 roku powołano mgr Edwarda Zamirowskiego na stanowisko Dyrektora Szkoły. Do zajęć wyznaczono dwie izby lekcyjne. Zorganizowano również dwie klasy dla młodzieży OHP przy PBRol w zawodzie murarz-tynakrz i betoniarz- zbrojarz.  

 7. 05-06-2016 20:27 W szkole trwają przygotowania do Jubileuszu z okazji 50-lecia

  Drodzy Uczniowie i Rodzice
  -  nasza szkoła przygotowuje się do obchodów 50-lecia swojego istnienia. W nawiązaniu do tego uroczystego wydarzenia załączamy dla Was na fb materiały archiwalne, które podkreślają charakter działań edukacyjnych.
  https://www.facebook.com/pcezsp/  

 8. 05-06-2016 15:05 Jak „Srebrna dziewczyna” odkrywa nowy świat?

  Luksusowe życie
  Główna bohaterka książki, Meredith Delinn,  to wpływowa kobieta, która mieszka w luksusowym apartamencie, posiada dobrą pozycję społeczną, wpływowego męża. Jej szczęście zostaje jednak zburzone w momencie nieprawidłowości popełnionych przez współmałżonka.

 9. 05-06-2016 12:38 Wszystko co lata, wszystko co buduje gniazda. Edukacja przyrodnicza....

  Jak odszukać ptasie gniazda?
  Edukacja przyrodnicza bardzo mocno podkreśla, że czerwiec to okres kwitnięcia róż. Ich piękno i delikatny zapach to czar bijący z domowych  ogródków. Ale zanim wybierzecie się na spacery  także do Parku Chrobrego warto jest zwrócić uwagę na ptasie gniazda.

 10. 03-06-2016 09:08 Dzień Sportu w PCE

  1 czerwca 2016 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Dniu Sportu, który tradycyjnie organizujemy od kilku lat w ostatnim miesiącu nauki. Oprócz możliwości sprawdzenia się na niwie zmagań sportowych, młodzież poznała rezultaty prowadzonych w „Budowlance” akcji profilaktycznych dotyczących m.in. zdrowia w roku 2015/2016.