Powiatowe Centrum Edukacyjne

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku

Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Aktualności

 1. 06-01-2016 11:20 Informacja na temat punktów nieodpłatnej pomocy prawnej

    Informacja na temat punktów nieodpłatnej pomocy prawnej. Marta Wrzesień - Starostwo Powiatowe w Lęborku.

 2. 05-01-2016 09:09 Relacje między kulturą wysoką a popularną - wybieramy klasowego mistrza kiczu

   „Kicz (z niem. Kitsch - lichota, tandeta, bubel) – utwór o miernej wartości, schlebiający popularnym gustom, który w opinii krytyków sztuki i innych artystów nie posiada wartości artystycznej.Określanie czegoś kiczem wskazuje odbiorcy brzydotę i lichość oraz małą wartość artystyczną tak nazwanego dzieła, wykonanego z pewnym przepychem, ale zupełnie pozbawionego gustu: przedmiotu, kompozycji plastycznej

 3. 04-01-2016 17:22 Wystawa książek wspomagających szkolny marketing wszystkich zajęć lekcyjnych

   Informujemy, że w bibliotece została wyeksponowana wystawa nowości z zakresu wspomagania zajęć lekcyjnych o strategiczne punkty informatyczne, marketingowe , reklamowe,  które warto jest wykorzystać podczas planowanego nowego projektu  Starostwa Powiatowego w Lęborku, godzin wychowawczych, a także wszystkich lekcji, które będą wspomagane treściami  - IT. 

 4. 04-01-2016 10:45 Promujemy nowy kierunek - OZE

   Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej - (PATRONAT – PGE Energia Odnawialna) to przyszłość dla młodzieży, która zdecyduje się na kontynuowanie swojej edukacji w Powiatowym Centrum Edukacyjnym  - ZSP w Lęborku. Dla pogłębienia wiedzy z tego zakresu w bibliotece szkolnej utworzyliśmy nowy dział  ( Energia ) zawierający książki i płyty dotyczące tego zagadnienia, które mają wspomagać nowy proces edukacyjny. 

 5. 30-12-2015 11:49 Betlejem jest w nas!

   W ostatnim dniu zajęć dydaktycznych 22.12.2015r. odbył się w naszej szkole apel wprowadzający uczniów w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Samorząd Uczniowski, który apel przygotował przypomniał zebranym o najważniejszych wartościach w życiu: prawda, miłość, życzliwość, dobro, zgoda, przebaczenie.

 6. 22-12-2015 17:08 Spotkanie wigilijne i podziękowanie za trud przygotowania potraw

   Uczniowie klas o profilu gastronomicznych aktywnie i z dużym zaangażowaniem przygotowywali  potrawy na spotkanie wigilijne dla pracowników szkoły. Drodzy uczniowie, składam Wam wielkie podziękowanie za ogrom włożonej pracy oraz życzę Zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia. Bożena Zanewycz

 7. 22-12-2015 16:25 Święta w nas - już jest nasz czas

   Ooooo - taki czas taki czas,
  że ponownie Święta są w nas,
   w zakamarkach duszy,
  gdy każdy się wzruszy,
   gdy w drogę do Boga wyruszy,
  Oooooo - taki czas,

 8. 22-12-2015 16:23 Przysowach – zapraszamy na blog biblioteki PCE, ZSP

   Zapraszamy do magicznych słów Przysowach: http://przysowach.blogspot.com/
    „Magia słów” – nowość w bibliotece
  Zbliżają się do nas magiczne święta, które wywołają wyjątkowy nastrój. Ale można go także osiągnąć – magicznością ludzkich słów. Wykładowcy Uczelni Wyższych zadbali bowiem o dawkę informacji, które dotykać będą naszej skóry, które zaszeleszczą od przewracanej na biurku karki, które popłyną z marzeniami, które uniosą nas wysoko w góry. 

 9. 22-12-2015 16:20 Stworzyliśmy gigantyczną zakładkę do książki

   Uczniowie klasy - 3a  z PCE, ZSP - mieli za zadanie pobić rekord PCE, ZSP i stworzyć największą szkolną zakładkę do książki  ukształtowaną w formie  letniego, cudownego,  kwiatka. Na początku pracy zespołowej powstał więc  szkielet  plastycznych naszego dzieła, do którego wykorzystaliśmy głównie  kolorowy papier i skrawki tapet, aby na plastycznym szablonie zostały następnie poukładane biblioteczne woluminy.  

 10. 21-12-2015 09:44 Świąteczny poczęstunek klasowy

  Dnia 18 grudnia 2015 r. klasa IA  kucharz/ sprzedawca  ( PCE, ZSP) wraz z wychowawcą panią Ireną Małachowicz zasiedli do świątecznego poczęstunku klasowego. Uczniowie klasy w zawodzie kucharz zaprezentowali swoje umiejętności wykonując aranżacje stołu . Przygotowując dekoracje stołu wykazali nie tylko własną kreatywność i pomysłowość