Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Aktualności

 1. 07-06-2016 21:25 Alicja Zajączkowska – Doradca Burmistrza Miasta zaprasza:

  Lęborskie Dni Jakubowe od lat przyciągają tysiące mieszkańców i turystów wypoczywających w tym czasie w naszym regionie, głównie nad morzem.
  Jak co roku, w centrum miasta, na Placu Pokoju pojawią się tradycyjne kramy z wyrobami rzemieślniczymi, lokalnymi specjałami, pamiątkami itp. W ramach cyklicznych Międzynarodowych Spotkań z Folklorem „Muzyka Regionów” zaprezentują się zespoły z różnych regionów Polski, w tym górale z Podhala i z  zagranicy - Ukrainy, Białorusi, Słowacji.  

 2. 07-06-2016 18:38 Zdobądź Stypendium na I Rok Studiów

  Zdobądź Stypendium na I Rok Studiów
  - Warunek zdana Matura w 2015 , 2016 Roku.
   - Złóż wniosek.
   

 3. 07-06-2016 18:36 VII Edycja -Odkrywamy Talenty na Pomorzu -Finał Główny w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku

  Zachęcamy  dzieci i młodzieży do uczestnictwa w Konkursie,

  - poprzez wydrukowanie plakatów i rozwieszenie w Starostwie, w Szkołach i w Domach Kultury na terenie powiatu,  a także umieszczenie info na stronie internetowej.

  Zgłoszenia na stronie WWW.RSNE.COM.PL [1] , w zakładce ZGŁOSZENIA.  

 4. 07-06-2016 16:54 Zajęcia relaksacyjne: Poszukiwany! Poszukiwana! Portrety!

  Połączenie plastyki i bibliotekoznawstwa
  W multimedialnej Czytelni PCE, ZSP odbyły się zajęcia z zakresu plastyki i wzmacniania wizji czytelnictwa. Uczniowie mieli za zadanie dorysować: twarze, miny, sylwetki osób, które w dobie XXI wieku spędzają czas w bibliotekach i przy urządzeniach elektronicznych z e-bookami.  

 5. 07-06-2016 13:14 Zarząd Województwa Pomorskiego zatwierdził projekt

  Działania: W ramach przedsięwzięcia przewiduje się głęboką modernizację energetyczną (termomodernizację) budynków użyteczności publicznej.
  W ramach przedsięwzięcia zakłada się m.in. wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Zakres prac wynika z wykonanych uprzednio audytów energetycznych.

  Anna Pietruszyńska

  Referat Rozwoju i Promocji
  Starostwa Powiatowego w Lęborku  

 6. 07-06-2016 11:32 Uwaga Uczniowie – rusza nabór do nowego projektu!!!

  Rozpoczynamy rekrutację do projektu pn.: „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych”. Jego autorem jest Departament Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. To bardzo ciekawe przedsięwzięcie dające Wam szansę na bezpłatne zdobycie zupełnie nowych umiejętności zawodowych  

 7. 07-06-2016 11:31 Dwa projekty edukacyjne w PCE

  Nasza szkoła przygotowuje się do realizacji dwóch programów edukacyjnych, przewidzianych dla uczniów klas technikum i „zawodówki”. Dotyczą one rozwoju zawodowego młodzieży.
  Pierwszy projekt będzie prowadzony przy współudziale Powiatu Lęborskiego i ma za zadanie wspomagać proces zdobywania wiedzy oraz umiejętności przez młodych ludzi w trzech tzw.  

 8. 07-06-2016 09:19 Paulina Boryło to nasza Mistrzyni Województwa Pomorskiego w rzucie oszczepem

  Eliminacje powiatowe wyłoniły zawodniczki do etapu wojewódzkiego
  - 31 maja 2016r. po eliminacjach powiatowych,   wybrane uczennice reprezentowały nasz powiat lęborski i PCE ZSP Lębork, na Mistrzostwach Lekkoatletycznych  Województwa Pomorskiego w Chojnicach:

 9. 06-06-2016 12:44 Oferujemy atrakcyjne kierunki kształcenia dla Młodzieży i Dorosłych na rok szkolny 2016/2017

  1. Technikum 4 lata
  2. Zasadnicza Szkoła Zawodowa  ( 3 lata) z patronatami: Fabryki Mebli – Polmarco i Firmy Enco Production.
  Prowadzimy także nabór na bezpłatne Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe dla osób Dorosłych oraz do Bezpłatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłychi Szkoły Policealnej w zawodzie technik informatyk.  

 10. 06-06-2016 08:35 Z Kroniki Zasadniczej Szkoły Zawodowej

  Wieści z Kronik PCE, ZSP , czyli jak budowano historię Naszej Szkoły.
  „- Rok 1966. Utworzono wówczas dwie klasy budowlane. Lekcje odbywały się w gmachu Szkoły Podstawowej nr 1. W sierpniu 1966 roku powołano mgr Edwarda Zamirowskiego na stanowisko Dyrektora Szkoły. Do zajęć wyznaczono dwie izby lekcyjne. Zorganizowano również dwie klasy dla młodzieży OHP przy PBRol w zawodzie murarz-tynakrz i betoniarz- zbrojarz.