Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Aktualności

 1. 14-06-2016 19:02 PCE w pierwszym wyborze? To jest już możliwe!

  Zapraszamy do naszej Szkoły. Oferta edukacyjna jest bogata w zajęcia logistyczne, budowlane, energię i urządzenia odnawialne, klasy zawodowe, a także w kursy dla Dorosłych. To z nami zdobędziesz nowy zawód.  

 2. 14-06-2016 17:02 Sekret dobrej pracy sezonowej. Sprawdź sam!

  „Duszki wordowskie” -   to zagadnienie poruszone  na dzisiejszych zajęciach przeprowadzonych z klasą I TBE ( OZE), które odbyły się w multimedialnej Czytelni PCE, ZSP.
  - Kim są  Duszki?
  Odpowiedź na to pytanie znajdowała się w sfotografowanych z młodzieżą  dwóch przedmiotach:
  - w telefonie komórkowym,
  - w monitorze komputera.  

 3. 14-06-2016 15:51 1 dzień w Straży Pożarnej

  Dnia 14 czerwca 2016 r. grupa uczniów klas II technik żywienia i II B fryzjer, wraz z pedagogiem szkolnym p. Aleksandrą Motas udała się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku.  

 4. 13-06-2016 10:27 Bezpieczne Wakacje 2016

              Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lęborku w załączeniu przesyła materiały edukacyjne dotyczące bezpiecznego wypoczynku letniego dzieci i młodzieży, z jednoczesna prośbą o zapoznanie uczniów z ich treścią.
  Za współprace serdecznie dziękuję.
   
  Państwowy Powiatowy
  Inspektor Sanitarny w Lęborku
  dr inż. Zbigniew Barański  

 5. 10-06-2016 13:47 50 atrakcji Chorwacji: z górami i jeziorami w tle

  Czy marzyliście kiedyś  o wyprawie do  cudownej Chorwacji jeszcze w trakcie roku szkolnego?  Pewnie, tak. Nam udało się  zorganizować taką podróż w towarzystwie młodzieży z klasy II TLB pod kierunkiem wychowawcy , pani Elżbiety Miśkiewicz.
  W trakcie pięknej wyprawy zobaczyliśmy:  

 6. 08-06-2016 13:07 „Szepty serc” – my też tam byliśmy

  Dnia 7 czerwca br. grupa 30 uczniów naszej szkoły była na spektaklu profilaktycznym „Szepty serc” wystawianym przez lęborską grupę artystyczną ENOSIS PaT.
  Uczniowie wytypowani zostali przez wychowawców w nagrodę za całoroczna pracę i zaangażowanie w życie szkoły, a bilety sfinansowane zostały przez Radę Rodziców PCE – ZSP, za co serdecznie dziękujemy w imieniu uczniów.  

 7. 08-06-2016 09:58 Znasz nas tylko z Internetu. Dziś dowiesz się, jak naprawdę uczymy w PCE, ZSP.

  Jaka historia Szkoły, takie będzie cudowne  jej 50- lecie – paralelizm PCE, ZSP.
  Dynamiczność wskaźnika ruchu na stronie internetowej naszej placówki gwarantuje nam codzienną oglądalność newsów. Jest to zasługa grona nauczycielskiego, które przez te wszystkie lata owocnie pracowało na rzetelny przekaz informacji prasowych. Wachlarz wydarzeń obejmuje newsy:  

 8. 08-06-2016 08:55 Wieści z Kroniki Internatu PCE, ZSP

  - Lębork. Rok 1973.
  Czy wciąż marzysz o tym , by poznać wyjątkową  historię PCE, ZSP? – pytanie specjalistyczne  z presupozycją.  
  ***
  PCE, ZSP wraca na czołówki gazet - hasło specjalistyczne reklamowe z użyciem metonimii.
  ***
  „Wieczornica zorganizowana  przez  koło PTTK z udziałem  gości (…) Zaproszone osoby  wręczyły  występującym  do związku legitymacje  członkowskie. Czas mijał  szybko i przyjemnie przy wspólnych zabawach, konkursach i piosenkach.”  

 9. 07-06-2016 21:25 Alicja Zajączkowska – Doradca Burmistrza Miasta zaprasza:

  Lęborskie Dni Jakubowe od lat przyciągają tysiące mieszkańców i turystów wypoczywających w tym czasie w naszym regionie, głównie nad morzem.
  Jak co roku, w centrum miasta, na Placu Pokoju pojawią się tradycyjne kramy z wyrobami rzemieślniczymi, lokalnymi specjałami, pamiątkami itp. W ramach cyklicznych Międzynarodowych Spotkań z Folklorem „Muzyka Regionów” zaprezentują się zespoły z różnych regionów Polski, w tym górale z Podhala i z  zagranicy - Ukrainy, Białorusi, Słowacji.  

 10. 07-06-2016 18:38 Zdobądź Stypendium na I Rok Studiów

  Zdobądź Stypendium na I Rok Studiów
  - Warunek zdana Matura w 2015 , 2016 Roku.
   - Złóż wniosek.