Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Aktualności

 1. 10-10-2017 17:02 Obchody „Dnia Budowlańca”

               Tradycją naszej szkoły są obchody „Dnia Budowlańca”. Z tej okazji dnia 10 października odbył się apel informacyjny przedstawiający zawody budowlane w naszej szkole.

 2. 09-10-2017 18:08 Szkolny etap konkursu recytatorskiego o JPII!

   W dniu 5 października br. w szkolnej czytelni odbył się szkolny konkurs recytatorski, w trakcie którego uczniowie podejmowali próby głosowej interpretacji poezji Karola Wojtyły. Dwudziestu sześciu uczestników zmierzyło się nie tylko z tym niełatwym repertuarem, 

 3. 09-10-2017 17:37 Otworzyliśmy okno do lęborskiej Hawiry - w ramach tegorocznego FORUM MŁODYCH!

   MŁODYCH! Hawira nadzieją młodych – Forum „Menadżerowie Pana”!
  Hawira – Ty powiesz, że to jest dom, chata, gmach, kamienica, domostwo, apartament, pałac, dwór…
  A ja mówię:
  Twoja Hawira jest  teraz w Kinie LCK Fregata.
  Spotkanie młodych, które odbyło się - 9.10.2017 roku -  zostało podzielone na kilka form prezentacji.

 4. 08-10-2017 07:09 Regulamin konkursu pt. „Każdy budować może…” – II edycja organizowanego przez Powiatowe Centrum Edukacyjne - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lęborku

  - pod patronatem Starosty Powiatu Lęborskiego i Burmistrza Miasta Lęborka.  Konkurs jest skierowany do uczniów gimnazjów oraz klas siódmych szkoły podstawowej i ma na celu zainteresowanie młodzieży branżą budowlaną oraz możliwością kształcenia w PCE - ZSP w Lęborku min. w zawodzie technik budownictwa.

 5. 05-10-2017 17:35 Pomiar wysokości gnomonu oraz cienia przez niego rzucanego

   Chcąc pójść śladami tego uczonego, nasi uczniowie w granicach daty równonocy wiosennej dokonali pomiaru wysokości gnomonu oraz cienia przez niego rzucanego. Następnie wraz z nauczycielem w klasie wyliczyli obwód Ziemi. Nasze pomiary okazały się zbliżone do rzeczywistego obwodu Ziemi.

 6. 04-10-2017 10:39 Gala Czeladnika zorganizowana po raz trzeci przez Powiatowy Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lęborku

  Gala Czeladnika zorganizowana po raz trzeci przez Powiatowy Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lęborku 03.10.2017r.
  W Gali uczestniczyło 96 absolwentów kształcenia w zawodach rzemieślniczych, w tym z PCE-ZSP : fryzjer, kucharz, lakiernik, stolarz, fotograf, cukiernik, piekarz, monter instalacji i urządzeń sanitarnych, mutarz-tynkarz.  

 7. 04-10-2017 09:20 MISTRZOSTWA KLAS PIERWSZYCH W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ

      We wtorek  3 października 2017 r. w PCE w Lęborku odbył się kolejny coroczny turniej klas pierwszych w piłce nożnej halowej. Jest to impreza sportowa integrująca uczniów klas tzw. świeżaków.  

 8. 29-09-2017 09:01 Zobacz - NOWY NABYTEK NA TERENIE SZKOŁY- półprofesjonalna klatka meteorologiczna

   W ramach projektu "Otwarte umysły" nasza szkoła została doposażona w półprofesjonalną klatkę meteorologiczną. W klatce umieszczono termometr, barometr, higrometr oraz termometr maksymalny i minimalny. Dodatkowo już wkrótce pojawi się w pobliżu termometr glebowy oraz deszczomierz.

 9. 29-09-2017 08:59 Nasza Akcja ekologiczna - Sprzątanie Świata

   Kolejny już raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji - Sprzątanie Świata. Tym razem w wydarzenie zaangażowały się klasy: III a pod opieką p. Iwony Skrzypkowskiej oraz II B pod opieką p. Weroniki Łowickiej. 

 10. 28-09-2017 17:30 Przeżyj z nami – „Otrzęsiny” uczniów klas I.

  W dniu -  28 września 2017 r. -  w świetlicy szkolnej, nadszedł czas na długo wyczekiwane przez pierwszaków otrzęsiny. Sześć klas pierwszych rywalizowało ze sobą w konkurencjach wymyślonych przez Samorząd Uczniowski. Wszyscy dobrze się bawili biorąc udział w poszczególnych konkurencjach, a było ich siedem: portret wychowawcy klasy, picie mleka łyżeczką w parach,  

Zobacz nasze