Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Aktualności

 1. 04-10-2017 09:20 MISTRZOSTWA KLAS PIERWSZYCH W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ

      We wtorek  3 października 2017 r. w PCE w Lęborku odbył się kolejny coroczny turniej klas pierwszych w piłce nożnej halowej. Jest to impreza sportowa integrująca uczniów klas tzw. świeżaków.  

 2. 29-09-2017 09:01 Zobacz - NOWY NABYTEK NA TERENIE SZKOŁY- półprofesjonalna klatka meteorologiczna

   W ramach projektu "Otwarte umysły" nasza szkoła została doposażona w półprofesjonalną klatkę meteorologiczną. W klatce umieszczono termometr, barometr, higrometr oraz termometr maksymalny i minimalny. Dodatkowo już wkrótce pojawi się w pobliżu termometr glebowy oraz deszczomierz.

 3. 29-09-2017 08:59 Nasza Akcja ekologiczna - Sprzątanie Świata

   Kolejny już raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji - Sprzątanie Świata. Tym razem w wydarzenie zaangażowały się klasy: III a pod opieką p. Iwony Skrzypkowskiej oraz II B pod opieką p. Weroniki Łowickiej. 

 4. 28-09-2017 17:30 Przeżyj z nami – „Otrzęsiny” uczniów klas I.

  W dniu -  28 września 2017 r. -  w świetlicy szkolnej, nadszedł czas na długo wyczekiwane przez pierwszaków otrzęsiny. Sześć klas pierwszych rywalizowało ze sobą w konkurencjach wymyślonych przez Samorząd Uczniowski. Wszyscy dobrze się bawili biorąc udział w poszczególnych konkurencjach, a było ich siedem: portret wychowawcy klasy, picie mleka łyżeczką w parach,  

 5. 28-09-2017 13:07 3 pytania, które należało zadać Pileckiemu, aby dowiedzieć się więcej o obozie! – luka informacyjna.

  Z życia szkoły!
  Na ręce Dyrektora  placówki oświatowej  – Pana Artura Obolewskiego – złożono pierwszą edycję „Raportu Witolda”
  - „którego treścią są relacje rotmistrza Witolda Pileckiego z niemieckiego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu.” – podkreśla 
  Szef – płk Andrzej Płochta z Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Gdańsku.   

 6. 28-09-2017 08:46 Zagłosuj na nasz projekt nr 7! Zbuduj z nami boisko sportowo – rekreacyjne!

  Przypominamy o naszym szkolnym projekcie i słynnym numerze – 7! Zbliżamy się bowiem do rozpoczęcia głosowania. Dowiedz się więcej: • Czym jest sukces sportowy? Co realnie podnosi poziom ćwiczeń? Prezentacja ulotki o zasadach głosowania na nowe boisko przy PCE-ZSP. – tekst z zakresu: Pytanie – odpowiedź, pobudzająca ciekawość. Sprawdź to! Zagłosuj na nasz projekt nr 7! „Budowa boiska sportowo- rekreacyjnego przy Powiatowym Centrum Edukacyjnych – Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Lęborku”.

 7. 27-09-2017 20:44 Jak wygląda Dania, Szwecja, Norwegia? Tego dowiesz się z literatury!

   Uczniowie PCE-ZSP  zwiedzali wyjątkową  wystawę książek.  W ramach   promocji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa  odbyli bowiem  „ Podróż po Skandynawii”. Zarówno grubość  woluminów, jak i ich tematyka -  wywołała masę komentarzy, które przyczyniły się odrobienia interesującego zadania domowego. 

 8. 26-09-2017 22:20 Narysuj Sowę! – przenieś plastykę na książkową głowę!

   - to nasze hasło konkursu czytelniczego promującego Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa  w PCE – ZSP. Miejsca realizacji zadania -  multimedialna czytelnia, świetlica szkolna. (PCE-ZSP).
  Termin – 1.10.2017 – 31.10.10.2017 roku.
  Zadanie konkursowe – narysuj SOWĘ!
  Sowa – to symbol wszystkich bibliotek ukazujący:
  -  wiedzę, mądrość i czytelnictwo. 

 9. 26-09-2017 16:43 Uczestniczyłeś kiedyś w Festiwalu Głośnego Czytania Hamleta? Przeczytaj to! - pytanie na ciekawość!

   To jest pytanie: Co się zaraz stanie? Rozpoczyna się bowiem Festiwal łączący ludzi w jednej wybranej klasie ( 2TLB  z PCE- ZSP). Na  plan pierwszy wkracza – książka – symbol czytelnictwa. Wyłożone nowe  woluminy ustawiają się w jednym rzędzie, aby młode pokolenie wydobyło z nich:
  -  literki, słowa i zdania. 

 10. 25-09-2017 12:10 Rekrutacja uzupełniająca do projektu „Kompetencje zawodowe inwestycją w przyszłość powiatu lęborskiego”

  Od dnia 25.09.2017 do 05.10.2017ogłasza się rekrutację uzupełniającą do projektu „Kompetencje zawodowe inwestycją w przyszłość powiatu lęborskiego.”