Powiatowe Centrum Edukacyjne

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku

Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Aktualności

 1. 28-10-2017 12:35 „Nostalgia jesieni…”

   Jesień kołysze drzewa Liści więc stale potrzeba

 2. 27-10-2017 10:49 Zmieniały nazwiska, ukrywały się przed ludźmi, bo strajkowały!

  Dział: Historia.
   Zapraszam Cię do kolebki Solidarności, którą,  z innej strony,  opisuje „pisarka i montażystka” – Pani Marta Dzido. „Kobiety Solidarności” – to element cennej układanki, albumów z fotografiami, nazwiskami, mniej znanymi osobami, historią, a także wyjątkowymi miastami. 

 3. 26-10-2017 22:18 Oceń nasze - POCZTÓWKI LITERACKIE!

   W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa realizowanego w PCE ZSP -  klasa 1Tla  -  wykonała, w październiku, kolorowe pocztówki literackie. Warto jest podkreślić, że uczniowie, korzystając z zasobów szkolnej biblioteki, zapoznali się z ofertą nowych książek i na tej podstawie, stworzyli artystyczne kartki. 

 4. 25-10-2017 09:36 Sprawdź – jak wyglądają profesjonalne zajęcia praktyczne na strzelnicy

   W praktyce! Wtorek 17 października  2017 roku - był dniem zajęć praktycznych przeprowadzonych  na terenie 1 batalionu zmechanizowanego -  dla klas drugich z  PCE – ZSP  uczących się w zawodzie technik logistyk.  Już o godzinie 8.00,  pod biurem przepustek Jednostki Wojskowej,  na zbiórce stanęli  obecni  prawie w 100%  - uczniowie z wszystkich trzech klas logistycznych. 

 5. 24-10-2017 11:37 Bo liczy się „Plaster miodu”….tak twierdzi Ojciec - Adam Szustak

   Marzysz o prywatnym notatniku, który otworzysz w dowolnej chwili, aby powrócić do mądrych zdań przekazanych przez Ojca  - Adama Szustaka. Bo….
  „Nasz dzień będzie zaczynał się wieczorem ,
  Bo szabat rozpoczyna się o zmierzchu,
  Bo noc to czas bycia z Bogiem,

 6. 23-10-2017 11:56 Zobacz - przy pomocy instruktorów z Magnum – Arena realizowali wystrzałowe scenariusze zajęć.

   W dniu 19 października uczniowie klas mundurowych z 2 TLa oraz 1 TLb przebywali na obiekcie zurbanizowanym w Gdańsku – Magnum Arena,  gdzie  przeżywali prawdziwą przygodę  i niezapomniane doświadczenia  w strzelaniu  w ramach ASG. 

 7. 23-10-2017 11:24 Bo liczy się „Pełnia życia”. Dowiedz się, dlaczego….

   Życie na wadze! Pełnia – spełnienie – marzenie:
  Tak określasz jakość ludzkiej egzystencji. Za przykładem modelki – Pani Agnieszki Maciąg – poznajesz zakamarki duszy, doceniasz wewnętrzną radość, spełnienie. Kochasz siebie za urocze poranki, codzienne czynności, nastrojowe kolacje i…..

 8. 21-10-2017 11:04 Okrzyknięto nas studentami dziennikarstwa w Wyższej Szkole – Ateneum!

  Marzenia uczniów PCE-ZSP!
  Kółko  - Narzędzia ICT w dziennikarstwie i Informacji Naukowej –realizuje ambitny program z zakresu wykładów przeprowadzanych przez dr Macieja Siembiedę. -„Zanim powstanie materiał dziennikarski. Osobowość dziennikarza. Jak uruchomić u siebie instynkt ciekawości. Instrumenty zdobywania informacji: umiejętność słuchania i pytania, konieczność czytania. Jak znajdować ciekawe tematy.

 9. 21-10-2017 10:58 HISTORIA REGIONU NA ŻYWO

   Warunkiem zachowania własnej kultury i jej trwania jest przekaz dziedzictwa kulturowego. Uczniowie uczęszczający na zajęcia z projektu OTWARTE UMYSŁY zwiedzali Izbę tradycji w Muzeum lęborskim. 

 10. 18-10-2017 15:53 Bojan Bikowski odebrał Stypendium Prezesa Rady Ministrów od Premier Pani Beaty Szydło!

  Dzień Edukacji Narodowej pozwala zapisać w uczniowskim pamiętniku wszystkie  miłe i wyjątkowe chwile spędzone w szkole. Cały trud wspinania się po kolejnych szczeblach szkoły ponadgimnazjalnej procentuje wówczas wysokimi średnimi i nagrodami. Do tych najwyższych należy zaliczyć wymarzone -  Stypendium Prezesa Rady Ministrów