Powiatowe Centrum Edukacyjne

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku

Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Aktualności

 1. 08-11-2017 19:26 Zaproszenie na Uroczystość Mianowania Uczniów Klas Wojskowych na Wyższe Stopnie!

   Dyrektor PCE, ZSP, Pan Artur Obolewski, serdecznie zaprasza na Uroczystość Mianowania Uczniów Klas Wojskowych na Wyższe Stopnie, która odbędzie się 16.11. 2017 roku , o godzinie  16:00, w sali gimnastycznej PCE-ZSP.  

 2. 08-11-2017 09:06 „Art. – muz” - wystawa dla grafików i projektantów! NPRC

   W ramach realizacji -  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa -  w holu biblioteki PCE-ZSP przygotowano wystawę dotyczącą sztuki. Na półkach wyeksponowano broszury, czasopisma i książki stworzone  przez studentów ASP, 

 3. 06-11-2017 19:39 Teczka literacka o wybranym pisarzu, poecie z naszego regionu. Osobowość - Stefan Fikus.

   Na uwagę Czytelników zasługuje  - Stefan Fikus. „Stefan Fikus (kasz. Sztefan Fikùs; ur. 9 lutego 1920 r., zm. 5 października 2010 r.) – kaszubski twórca (publicysta, poeta, prozaik, historyk hobbysta i malarz amator) i działacz społeczny. S. Fikus (pseudonim literacki Stach z Lãbórga) 

 4. 06-11-2017 19:08 Sprawdź - warsztaty plastyczne wspomagające tworzenie wzorcowej – SOWY!

  Sztuka na kartce papieru! Inspiracja zawarta w Internecie: Galeria, Pinterest, Instagram, podparta abstrakcyjnymi wyobrażeniami symbolu wiedzy, to doskonałe zadanie plastyczne dla młodych -  twórczych osób.

 5. 03-11-2017 08:57 Poznali proces produkcyjny tzw. „suchego płatka ziemniaczanego”

   W dniu 2 listopada 2017 roku  uczniowie klasy 2 TLa z PCE-ZSP , w ramach zajęć programowych z przedmiotów logistycznych uczestniczyli w szkoleniu pokazowym w Farm Frites Poland w Lęborku. 

 6. 02-11-2017 08:52 „Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą...”

   Listopad to miesiąc zadumy i pamięci o wszystkich ludziach, którzy odeszli przed nami do wieczności. Nasz szkoła, jak co roku, pamiętała o zmarłych pracownikach. Symbolicznym kwiatem i zniczem podziękowaliśmy im za to, że tworzyli naszą szkołę, pracując w niej. 

 7. 02-11-2017 08:45 Zobacz broszurkę o ulubionych aforyzmach książkowych.

   Projekt przygotowała klasa I TLB z PCE-ZSP. Opiekun: Pan Ryszard Sałasiński.
  Realizacja Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 8. 31-10-2017 10:55 Fotografia artystyczna przygotowana w bibliotece PCE - ZSP – NPRC.

   Fotogaleria z biblioteki PCE-ZSP przygotowana w ramach projektu Narodowego Programu Czytelnictwa – 2017. Autor zdjęć – Maciej Kwiatkowski – klasa IV TB – wychowawca Pani Danuta Milewska- Biały.

 9. 30-10-2017 16:45 Poznajemy zasady funkcjonowania Biblioteki Pedagogicznej w Lęborku! Zobacz zdjęcia!

   Przy pedagogice! Poniedziałek  to idealny dzień na wycieczkę do Biblioteki Pedagogicznej w Lęborku. W związku z tym uczniowie  - z klasy 3 A z PCE-ZSP -  udają się z taką czytelniczą wizytą, aby poszerzyć zakres wiedzy i  poznać podstawowe zasady korzystania ze zbiorów. 

 10. 28-10-2017 18:40 Poczuj ukontentowanie i blask Afryki! Walcz o niepodległość!

   Czarny kraj! „W Afryce mieszkałem kilka lat” – przypomina Ryszard Kapuściński, który w książce „Heban” opowiada o mocy  światła. Panująca jasność wyzwala uciechę podobną do pojawiania się: Ewy i Adama. Raj? A może jednak miejsce na kuli ziemskiej, w którym zapach bardzo dalekich krain porywa Czytelnika do pachnących kadzideł.