Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

3 dzień w projekcie pilotażowym certyfikowanych klas wojskowych Ministerstwa Obrony Narodowej

Trzeci dzień nowego 2018 roku to dla klas logistycznych biorących udział w projekcie pilotażowym certyfikowanych klas wojskowych  Ministerstwa Obrony Narodowej dzień kolejnych zajęć praktycznych w 1 batalionie zmechanizowanym. W czasie piątych w tym roku szkolnym całodniowych zajęć  uczniowie realizowali tematy związane z taktyką wojskową i szkoleniem strzeleckim.

Na punktach nauczania nasi uczniowie ćwiczyli normy w rozkładaniu i składaniu różnych rodzajów broni, doskonalili i poznawali  szczegółową budowę broni i nazewnictwo części wykorzystując do tego celu broń szkolną i przekroje różnych rodzajów broni. Na stanowiskach ogniowych następna grupa szkoleniowa ćwiczyła przygotowanie broni  i wykonywanie łącznych czynności do strzelania. Instruktorzy z batalionu wymagali dokładnego i zgodnego z instrukcjami wykonywania wszystkich czynności. Szczególnie podkreślano konieczność przestrzegania warunków bezpieczeństwa przy posługiwaniu się bronią.

Warunki bezpieczeństwa posługiwania się bronią były też podkreślane przez instruktorów na punktach nauczania z taktyki. Uczniowie poznawali zasady zachowania się żołnierzy w różnych sytuacjach taktycznych. Ćwiczono min. szyki patrolowe, działanie szperaczy, natarcie, ubezpieczenie i inne elementy związane z tym zagadnieniem.

Ryszard Sałasiński

PCE-ZSP

Zobacz nasze