Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Aktualności

 1. 14-04-2016 11:14 Wycieczka zawodoznawcza do Hotelu Łeba

  Dnia 12 kwietnia uczniowie klasy II  - grupa technik żywienia – PCE - ZSP - w ramach wycieczki zawodoznawczej miała możliwość zapoznania się z procesem technologicznym Hotelu Łeba. Szef kuchni Pan Marcin Lipiak oprowadził młodzież po całym zapleczu kuchennym i magazynowym  

 2. 10-04-2016 18:37 Klasy stolarskie w „Budowlance”

  Klasy, w których młodzież uczy się zawodu stolarz, funkcjonują w „Budowlance” już od wielu lat. Ostatnio jednak rośnie na lokalnym rynku pracy zainteresowanie tą profesją, podobnie jak wśród uczniów ostatnich oddziałów gimnazjów.  

 3. 10-04-2016 18:34 TB i OZE – priorytetami kształcenia

   Technik budownictwa oraz technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej priorytetowymi kierunkami kształcenia zawodowego na Pomorzu.
   
  Pod takim hasłem nasza szkoła prezentowała ofertę edukacyjną na rok 2016/2017 wśród uczniów klas III Gimnazjum w Sierakowicach oraz w Łęczycach.

 4. 08-04-2016 08:40 Kącik regionalny w PCE wzbogacony o serwis

  Grono nauczycielskie z PCE, ZSP wzbogaciło kącik regionalny, powstający  w holu biblioteki,  o piękny kaszubski serwis pomalowany   charakterystycznym wzornictwem ludowym. Jego wyeksponowanie w formie wystawowej ma zachęcać do zapisania się do konkursu szkolnego – Rodna Mowa  

 5. 07-04-2016 14:58 Promujemy Lębork na stronie – kucharze.pl

  Strona  internetowa – kucharze.pl – promuje w całej  Polsce – Międzyszkolny konkurs kulinarny, który się odbył w PCE, ZSP.  
  Patronuje temu zadaniu – Stowarzyszenie Kucharzy Polskich
  Sprawdź link:
  http://www.kucharze.pl/v-miedzyszkolny-konkurs-gastronomiczny-zastosowanie-surowcow-regionalnych-w-nowoczesnej-kuchni/  

 6. 06-04-2016 20:38 Zastosowanie surowców regionalnych w nowoczesnej kuchni

  6 kwietnia 2016 roku  odbył się V Międzyszkolny Konkurs Gastronomiczny -  "Zastosowanie surowców regionalnych w nowoczesnej kuchni ", w którym rywalizowało 11 uczestników reprezentujących swoje szkoły, głównie  ze Słupska, Rumi, Sierakowic, Bytowa i  naszego - PCE-ZSP  w Lęborku.  

 7. 06-04-2016 17:18 „AKTYWIZACJA SPOŁECZNO - ZAWODOWA MIESZKAŃCÓW POWIATU LĘBORSKIEGO”

  W dniu 1 kwietnia 2016 r. rozpoczęła się realizacja projektu „AKTYWIZACJA SPOŁECZNO - ZAWODOWA MIESZKAŃCÓW POWIATU LĘBORSKIEGO” pod wodzą Powiatu Lęborskiego. W tym dniu odbyło się też spotkanie Zespołu Realizującego projekt, który w imieniu Powiatu Lęborskiego powitała Pani Starosta Teresa Ossowska-Szara. Następnie realizatorzy projektu przeszli do ustalania kwestii związanych z kolejnymi krokami niezbędnymi do wykonania.  

 8. 06-04-2016 11:24 7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia, w tym roku pod hasłem -" Pokonaj cukrzycę!"

  W związku z tym w naszej szkole przygotowano gazetki tematyczne oraz przeprowadzono zajęcia tematyczne z młodzieżą.  

 9. 06-04-2016 10:03 Prezenty dla kącika regionalnego w PCE

  Otrzymaliśmy od grona nauczycielskiego przedmioty, które w tym roku  wzbogacą nasz kącik regionalny przygotowywany  -  w multimedialnej Czytelni PCE. Elementy nawiązujące do prac kulinarnych to bowiem odnośnik idealny do prezentacji regionalnego – jadła.  

 10. 05-04-2016 11:41 Prace fotograficzne uczennicy z PCE

  Prace fotograficzne - Pauliny Krzemień - przedstawiają - Sopot.