Powiatowe Centrum Edukacyjne

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku

Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Aktualności

 1. 27-10-2015 08:37 Stypendysta z PCE – Bojan Bikowski

   21 X 2015R W ZESPOLE SZKÓŁ ŁĄCZNOŚCI W GDAŃSKU ODBYŁA SIĘ DWIE UROCZYSTOŚCI- UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA NAUCZYCIELOM ODZANACZEŃ PAŃSTWOWYCH ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ I MEDALI KOMISKI EDUKACJI NARODOWEJ ORAZ UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA NAJLEPSZYM UCZNIOM -STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW.

 2. 26-10-2015 12:09 Szkolenie pokazowe w firmie Meyn

   W dniu 23 października uczniowie klasy wojskowej II TLa – PCE ZSP, w ramach zajęć programowych z przedmiotów logistycznych uczestniczyli w szkoleniu pokazowym w firmie Meyn Polska w Lęborku. Celem pobytu było zapoznanie uczniów z zarządzaniem produkcją, planowaniem przepływu materiałów, typem produkcji oraz infrastrukturą procesów produkcyjnych zakładu. 

 3. 19-10-2015 11:31 Świetne wyniki sportowe dziewcząt i chłopców w Sztafetowych Biegach Przełajowych 2015/2016

   Bardzo dobrze zaprezentowały się dziewczęta naszej szkoły w pierwszej w tym roku szkolnym imprezie  sportowej w ramach Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych w Lęborku a mianowicie w  sztafetowych biegach  przełajowych. Zawody odbyły się 12 października bieżącego roku na stadionie miejskim Pogoni Lębork. 

 4. 15-10-2015 08:35 „Dzień Budowlańca” w naszej szkole

           Tradycją naszej szkoły są obchody „Dnia Budowlańca”. Z tej okazji dnia 7 października odbył się apel informacyjny przedstawiający zawody budowlane w naszej szkole.           Apel skierowany był dla uczniów klas pierwszych i miał na celu zapoznanie  uczniów ze specyfiką każdego zawodu, procedurą egzaminów zewnętrznych, dotychczasowymi 

 5. 14-10-2015 08:56 Gratulacje i wyróżnienia

   - dla  szczególnych osób z  administracji i obsługi złożyli pracownikom PCE, ZSP – Dyrektor szkoły- Pan Artur Obolewski i wicedyrektorzy: Danuta Milewska- Biały oraz Zenona Gawrylak. Takie podkreślenie jakości ich pracy   na forum całokształtu wizji szkoły stanowiło podziękowanie za ich sumienność i profesjonalizm, którym wykazują się w naszej placówce. 

 6. 13-10-2015 11:31 DEN - w PCE, ZSP

   Dzień Edukacji Narodowej w PCE, ZSP zaszczycili  swoją obecnością: doradca Burmistrza – pani Alicja Zajączkowska, Starosta Lęborski – pani Teresa Szara, przedstawiciele Cechu Rzemiosł Różnych – pani Renata Kępińska, reprezentanci wojska, Rady Rodziców, uczniowie i   nauczyciele. Dyrektor szkoły- Pan Artur Obolewski podziękował zebranym za wspólny trud podjęty dla dobra młodzieży, za udział w konkursach na różnych szczeblach naszego województwa 

 7. 12-10-2015 16:41 Diwa Operowa podróżowała pędzącym pendolino

   - podczas III Forum Młodych – „Menadżerowie Pana”. Główna bohaterka występująca na scenie ze swoim Menadżerem zwiedzała różne państwa i oglądała wspólnie z publicznością TV – prezentacyjną. Przeglądając jednak włoskie gazety poszukiwała usilnie wzmianek o swoich występach, informacji o słynnej – Monice  Bellucci, aby za dźwiękiem gwizdka używanego w kolejnictwie móc wsiąść ponownie do pendolino i wykrzyczeć na scenie: zarówno buongiorno, jak i hello

 8. 10-10-2015 10:12 Napisali o nas w "Echu Lęborka".

   Informujemy , że ukazał się artykuł o wyjeździe klas mundurowych  do Żagania ( Z PCE, ZSP) w „Echu Lęborka” – zachęcamy wszystkich do lektury.

 9. 07-10-2015 12:52 Festiwal Głośnego Czytania

    - w ramach miesiąca bibliotek  pod ogólnopolskim hasłem – Biblioteki szkolne Rządzą. W naszym przypadku rządziły – dzieci, które zostały poproszone o przedstawienie przed grupą rówieśniczą – fragmentów wybranych woluminów. Zadanie nie było łatwe, gdyż stres opanował lekko młodzież znajdująca się w czytelni, aby po chwili wyzwolić w niej odwagę na –  publiczne czytanie książek. 

 10. 07-10-2015 08:11 Klasa I T la mistrzem pierwszaków w piłce nożnej halowej

   We wtorek 06.10.2015r. odbyły się kolejne, coroczne, integracyjne  zawody w piłce nożnej halowej dla klas pierwszych. W turnieju wystartowały reprezentacje 5 klas: T la, T lb, T B, a, B. Zespoły rozegrały swoje mecze w dwóch grupach. Zwycięzcy grup zmierzyli się w finale, który wygrała reprezentacja klasy I T la nr 1, drugie