Powiatowe Centrum Edukacyjne

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku

Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Aktualności

 1. 18-01-2016 10:32 W PCE, ZSP dbamy o tablice informacyjne

    - szczególne miejsce-   w Budynku B – zajmują tablice sportowe. Osiągnięcia uczniów  pokazane na forum całej społeczności szkolnej cieszą się sporym  powodzeniem i zainteresowaniem. Młodzież podczas przerw lekcyjnych podziwia umiejętności sportowe i następnie aktywnie uczestniczy w tego typu zajęciach. 

 2. 18-01-2016 10:11 Informacja o Centrum Aktywności Cyfrowej w Starostwie Powiatowym w Lęborku

   W załączeniu przekazuję informacje dotyczące utworzonego w ramach projektu Centrum Aktywności Cyfrowej w Starostwie Powiatowym w Lęborku
  - Punktu potwierdzania profili zaufanych

  Z poważaniem

  Anna Kindler - Baranowska

  Starostwo Powiatowe w Lęborku

 3. 12-01-2016 08:15 Moda na mundur

   Jak się ubrać do szkoły? Wszystkie trendy pokazane w TV nakłaniają nas do zakupu oryginalnych ubrań. Ale do wielkich przyjemności należy stworzenie kreacji  własnej osoby pełnej ukazania pasji militarnej. Ten temat przewodni , który króluje w klasach mundurowych zmusza bowiem do refleksji nad pracą w wojsku i w innych służbach mundurowych. 

 4. 11-01-2016 08:31 Wystartowaliśmy w ogólnopolskiej - Neoosferze fotograficznej

   Fundacja Noosfera i Liceum Ogólnokształcące nr III we Wrocławiu ogłosiły  otwarcie VIII edycję Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego FOT-ON pod hasłem WZÓR. Do udziału zaprosiły  uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski!
  Aby wziąć udział w konkursie, należało zgłosić fotografię korzystając z formularza na stronie http://foton.lo3.wroc.pl/

 5. 07-01-2016 08:45 Zaprojektowaliśmy - GADŻET PROMUJĄCY POWIAT LĘBORSKI

   W bibliotece PCE, ZSP – zaprojektowaliśmy z uczennicą – Agatą Puciłowską - GADŻET PROMUJĄCY POWIAT LĘBORSKI.  Praca została następnie przygotowana i sfotografowana na tle przyrody , a jej wielostronne zastosowanie w dziale promocji Lęborka to główny czynnik gwarantujący reklamę organu prowadzącego szkoły – czyli Starostwa Powiatowego w Lęborku. 

 6. 06-01-2016 11:20 Informacja na temat punktów nieodpłatnej pomocy prawnej

    Informacja na temat punktów nieodpłatnej pomocy prawnej. Marta Wrzesień - Starostwo Powiatowe w Lęborku.

 7. 05-01-2016 09:09 Relacje między kulturą wysoką a popularną - wybieramy klasowego mistrza kiczu

   „Kicz (z niem. Kitsch - lichota, tandeta, bubel) – utwór o miernej wartości, schlebiający popularnym gustom, który w opinii krytyków sztuki i innych artystów nie posiada wartości artystycznej.Określanie czegoś kiczem wskazuje odbiorcy brzydotę i lichość oraz małą wartość artystyczną tak nazwanego dzieła, wykonanego z pewnym przepychem, ale zupełnie pozbawionego gustu: przedmiotu, kompozycji plastycznej

 8. 04-01-2016 17:22 Wystawa książek wspomagających szkolny marketing wszystkich zajęć lekcyjnych

   Informujemy, że w bibliotece została wyeksponowana wystawa nowości z zakresu wspomagania zajęć lekcyjnych o strategiczne punkty informatyczne, marketingowe , reklamowe,  które warto jest wykorzystać podczas planowanego nowego projektu  Starostwa Powiatowego w Lęborku, godzin wychowawczych, a także wszystkich lekcji, które będą wspomagane treściami  - IT. 

 9. 04-01-2016 10:45 Promujemy nowy kierunek - OZE

   Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej - (PATRONAT – PGE Energia Odnawialna) to przyszłość dla młodzieży, która zdecyduje się na kontynuowanie swojej edukacji w Powiatowym Centrum Edukacyjnym  - ZSP w Lęborku. Dla pogłębienia wiedzy z tego zakresu w bibliotece szkolnej utworzyliśmy nowy dział  ( Energia ) zawierający książki i płyty dotyczące tego zagadnienia, które mają wspomagać nowy proces edukacyjny. 

 10. 30-12-2015 11:49 Betlejem jest w nas!

   W ostatnim dniu zajęć dydaktycznych 22.12.2015r. odbył się w naszej szkole apel wprowadzający uczniów w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Samorząd Uczniowski, który apel przygotował przypomniał zebranym o najważniejszych wartościach w życiu: prawda, miłość, życzliwość, dobro, zgoda, przebaczenie.