Powiatowe Centrum Edukacyjne

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku

Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Aktualności

 1. 22-11-2015 23:36 Kształcenie zawodowe w PCE

   W związku z trwającą akcją promocyjną naszej szkoły, prezentujemy dla wszystkich zainteresowanych kontynuowaniem nauki w Budowlance, folder zawierający szczegółowe opisy profili, które proponujemy Wam od września 2016 r. Warto dodać, że w ostatnim czasie odwiedziliśmy gimnazja w: Leśnicach, Potęgowie, Stowięcinie, Pobłociu, Główczycach, Strzepczu, Bożympolu Wielkim oraz w Lęborku (Nr 1, 2 i 3).

 2. 20-11-2015 10:05 Girlandy z gwiazdek jako zapowiedź masek

  W nawiązaniu do konkursu powiatowego na lęborskie maski  jasełkowe składające się w tym roku -  z  Gwiazd Betlejemskich  uczniowie Powiatowego Centrum  Edukacyjnego przygotowali tematyczne ozdoby plastyczne w postaci – girland wzbogacających formami i kolorami regały biblioteczne. 

 3. 18-11-2015 13:05 PCE ZSP wicemistrzem w Piłce ręcznej dziewcząt 2015/2016

   12 listopada 2015r. odbyły się powiatowe zawody szkół ponadgimnazjalnych w piłce ręcznej dziewcząt. Zespoły reprezentujące poszczególne szkoły zagrały systemem "każdy z każdym". PCE ZSP zmierzyło się w pasjonującym finale z zespołem dziewcząt II LO. To był najlepszy mecz turnieju z udziałem naszych dziewcząt, którym wywalczyły sobie II miejsce.

 4. 12-11-2015 18:37 Narodowe Święto Niepodległości

   - w spojrzeniu uczniów PCE, ZSP zostało ukazane podczas uroczystego apelu szkolnego zorganizowanego przez Panią Annę Ramczyk. Hasła o suwerenności, wolności, po 123 latach zaborów ponownie nabrały mocy w obliczu licznych wojen i zamieszek na całym świecie. Warto jest więc za przykładem młodzieży wywiesić polskie flagi, uczestniczyć we wszystkich uroczystościach, a także radośnie świętować.

 5. 09-11-2015 21:20 Sprawdź dostępne - epodręczniki

    Sprawdź dostępne epodręczniki na stronie: http://www.epodreczniki.pl/begin/  

 6. 08-11-2015 21:45 Oferta edukacyjna dla gimnazjalistów

  Począwszy od środy 4.listopada, nasza szkoła odwiedza gimnazja i przedstawia najnowsze propozycje kształcenia dla przyszłych absolwentów. Uczniowie klas III gimnazjalnych z Wicka, Łebienia, Łeby, Nowej Wsi Lęborskiej oraz Redkowic poznali specyfikę nauki w Budowlance. Na rok szkolny 2016/2017 przewidzieliśmy możliwość nauki w dwóch typach klas:

 7. 06-11-2015 10:40 Porozumienie współpracy

   - 5.11.2015 roku zostało zawarte porozumienie Powiatowego Centrum Edukacyjnego z Wyższą Szkołą Zarządzania w Słupsku.  Uczelnię  reprezentowała Pani Rektor – dr inż. Monika Zajkowska, a PCE, ZSP –  Dyrektor szkoły – mgr inż. Artur Obolewski. - Zakres współpracy obejmować ma promocję wiedzy logistycznej, odnawialnych źródeł energii, a także ukierunkowanie młodzieży na studia z tych dziedzin wiedzy. 

 8. 05-11-2015 18:47 II Ogólnopolski Konkurs Gastronomiczny - „Literacka kuchnia”

   Uczennice klasy II kucharz, Agata Dziemiańczyk i Dorota Cichoń, reprezentowały szkołę podczas II Ogólnopolskiego Konkursu Gastronomicznego „Literacka kuchnia”. Uczennice szukały inspiracji w literaturze, następnie ćwiczyły wybrane potrawy: zakąskę i deser. Zadanie nie było łatwe. Młodych adeptów sztuki kulinarnej oceniali profesjonaliści – mistrzowie kuchni i cukiernictwa oraz znawcy literatury. 

 9. 04-11-2015 10:49 Stare księgi z roku 1915

   Stare księgi z terenów lęborskich, które zachowały się w mieszkaniach prywatnych zasługują zawsze na naszą uwagę. Zniszczone okładki, , grzbiety, kapitułki, wklejki i trzony woluminów to bowiem nośniki dawnych liter, sposobów wydawania takich dzieł. Porwane okładki  przygotowane ze specjalnych materiałów ukazują bowiem  pewną określoną historię. 

 10. 03-11-2015 09:43 Apel porządkowy w PCE, ZSP

   Tradycyjnie w listopadzie Dyrektor szkoły- pan Artur Obolewski – spotykał  się z wybranymi klasami w celu przekazania uczniom niezbędnych informacji. W roku 2015/2016 poruszone zostały zagadnienia dotyczące: dyscypliny klas mundurowych na terenie naszej placówki, punktualnego dojazdu do szkoły, zakazu  używania wulgaryzmów, zdobywania pozytywnych  ocen, umiejętnego  i bezpiecznego korzystania z Internetu.