Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Aktualności

 1. 17-05-2016 12:39 Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej ,,Rodnô Mòwa" - eliminacje powiatowe

   16 maja 2016 roku w Lęborskim Centrum Kultury ,,Fregata’’ odbyły się eliminacje powiatowe Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa”. Otwarcia konkursu dokonała Pani Teresa Ossowska – Szara, Starosta Lęborski.
  Anna Pietruszyńska
  Referat Rozwoju i Promocji
  Starostwa Powiatowego w Lęborku

 2. 17-05-2016 10:22 Tworzymy kącik regionalny

  Regionalizm zyskuje na znaczeniu
  Regionalizm, w który wrastamy w naszych domach rodzinnych przekłada się bardzo często na biblioteki szkolne.  Uczniowie PCE, ZSP rozpoczęli  więc na zajęciach WOK-u ( u Wicedyrektor szkoły  p. Danuty Milewskiej- Biały) akcję dostarczania książek i przedmiotów z motywami kaszubskimi.  

 3. 17-05-2016 08:48 Akcje promocyjne PCE w Czarnej Dąbrówce, Nożynie oraz Luzinie

  11.05.2016 r. „Budowlanka” przedstawiła propozycje edukacyjne dla młodzieży z kl. III i II szkół ponadgimnazjalnych w Czarnej Dąbrówce oraz Nożynie. Spotkania informacyjne prowadził Dyrektor PCE – ZSP – Artur Obolewski.  

 4. 17-05-2016 08:46 Alteams Poland w Budowlance

   W czwartek 12.05.2016 r. naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele firmy Alteams Poland Sp. z o. o. Po rozmowie z Dyrektorem Szkoły – Arturem Obolewskim, nasi goście udali się wraz  z doradcą zawodowym do sali nr 30, gdzie czekały klasy IIIa i IIIb.

 5. 17-05-2016 08:13 Dni Funduszy w Szkole Muzycznej

  W dniach 12 i 13 maja 2016 r. w Szkole Muzycznej w Lęborku odbyły się Otwarte Dni Funduszy Europejskich organizowane przez Starostwo Powiatowe w Lęborku. Uczennice naszej szkoły, jako wolontariuszki włączyły się w obchody tych dni.

 6. 17-05-2016 06:45 Matematyczny Szkolny Program Rówieśniczy

  11 maja w klasie 2 Tbż PCE, ZSP odbyła się dodatkowa lekcja matematyki, której celem była "pomoc koleżeńska w nauce". Lekcja ta była przygotowana przez nauczyciela i uczniów w ramach szkolnego programu rówieśniczego.

 7. 16-05-2016 19:14 I miejsce dla Marcina Wejera w Rodnej Mowie

  W  przedziale Szkół Ponadgimnazjalnych I miejsce zdobył:
  - Marcin Wejer z Powiatowego Centrum Edukacyjnego – ZSP.
  Szkołę reprezentowali także: Barbara Choszcz, Magdalena Mechlińska.
  Nagrody wręczała Wicestarosta: Elżbieta Godderis.
   

 8. 13-05-2016 09:27 Lębork - jak najpiękniejszy kwiat miejski

  Miasto, jak z obrazu
  Tworzyć  dzieła sztuki to znaczy badać otaczający nas świat, obserwować zmiany zachodzące w Mieście, podróżować po art - świecie i wywoływać  reakcję najbliższych nam osób. Ale, żeby plastyczne przekazy miały moc to......  

 9. 12-05-2016 12:41 Sprawozdanie z przebiegu XVII Powiatowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK i OC w Lęborku

  Cel mistrzostw:

  Celem Mistrzostw było propagowanie zasad udzielania pierwszej pomocy wśród całego społeczeństwa, a w szczególności wśród młodzieży oraz zachęcanie do podnoszenia poziomu swoich umiejętności w tym zakresie.

  Źródło - Powiat Lęborski

 10. 12-05-2016 10:12 Akcja „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”

  W dniach 12-13 maja 2016 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Mieczysława Michalskiego w Lęborku, ul. Legionów Polskich 35 odbędzie się
  akcja „Dni Otwarte Funduszy Europejskich” z udziałem dzieci z przedszkoli oraz szkół podstawowych (klasy 0-III) z terenu powiatu lęborskiego.
  Anna Pietruszyńska
  Referat Rozwoju i Promocji
  Starostwa Powiatowego w Lęborku