Powiatowe Centrum Edukacyjne

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku

Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Aktualności

 1. 20-12-2015 20:45 Anioły zanucą z nami słowa pełne poezji

   Radość ze zbliżających się Świąt Magiczna chwila nigdy nie przemija Ona się zawsze w grudniu zaczyna Gdy tylko choinki do domu wniesiemy Ciężar przygotowań uniesiemy.

 2. 20-12-2015 20:34 Książka Świąteczna - Życzenia Boże Narodzenie - 2015 Roku

   - Na starym regale obok wazonu z kwiatami stała książka ze wstążeczkami, w niej były na każdej stronie:  przepisy i życzenia Bożonarodzeniowe. Pachniały kartki z  ciastami, grzybami, aby ich smak słowa był doceniany, obrazki tylko pełne różnych barw, chciały zwiedzać cały lęborski świat. Na pierwszej stronie utkano warkocze, aby bułki były urocze, na drugiej makowce dobrze pozowały, aby wszystkim zawsze smakowały, na trzeciej kapusta z grzybami się uśmiechała

 3. 20-12-2015 20:30 „Życie na pełnej PETARDZIE”

   - to  w oczach ks. Jana  Kaczkowskiego nie tylko pogłębianie wiary, trwanie przy własnych poglądach, szczególnie tych chrześcijańskich, ale pokorne umieranie  z przesłaniem dla wszystkich żyjących. Diagnoza ta najboleśniejsza zawsze ludzi zaskakuje, gdyż zazwyczaj wszyscy uważamy, że mamy jeszcze sporo czasu i zadań do wykonania. Dlatego , gdy nadchodzi dzień, w którym dotykamy śmiertelnego ciosu medycznego zaczynamy mobilizować się wewnętrznie albo też się poddajemy i nie robimy już nic.  

 4. 17-12-2015 16:39 Poloneza czas był zacząć

   - 17 grudnia 2015 roku na moście przy ulicy Staromiejskiej zgromadzili się tegoroczni maturzyści z wyznaczonych  do tego celu lęborskich placówek oświatowych. Po odpowiednim  ustawieniu się w pary młodzież do tańca poprowadzona  została przez  Panią  Dyrektor Agrobiznesu – Małgorzatę Bresler, Sekretarza Miasta – pana Mariana Kurzydło, a także przybyłych   do Centrum Miasta nauczycieli. PCE, ZSP reprezentowała Pani Wiesława Zarzycka – wychowawczyni obecnej klasy maturalnej. 

 5. 16-12-2015 11:47 VI edycja Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Wierszy i Fraszek Ewy Warmowskiej

    Szkołę naszą w tym konkursie reprezentowały 2 osoby:  - Barbara Choszcz z klasy I TLB  - Marcin Wejer z klasy III TLa Marcin w kategorii szkół ponadgimnazjalnych otrzymał wyróżnienie. GRATULACE!!!! Przygotowała: Danuta Milewska-Biały  

 6. 16-12-2015 11:44 Przed świętami praca wre…….

   W pracowni gastronomicznej uczniowie klasy II technik żywienia u usług gastronomicznych przygotowują potrawy wigilijne, pieką ciasteczka, pierniki  i przygotowują różne smakołyki, a aromat zapachów zbliżających się świąt roznosi się po całej szkole. 

 7. 16-12-2015 11:11 Festiwal Głośnego Czytania Różnych Druków

   16 grudnia 2015 roku -  uczniowie PCE, ZSP z klasy I B uczestniczyli w Festiwalu Głośnego Czytania składającym się z prezentacji Różnych Druków. Wspólnie z nauczycielem języka polskiego  panią Magdaleną Gałką odwiedzili bowiem multimedialną Czytelnię, w której dokonali próby zbadania zawartości piśmiennictwa dawnego oraz współczesnego: religijnego i świeckiego. Młodzież losowała więc  numery zaznaczonych fragmentów: „Magnificatu”, „Encyklopedycznych życiorysów – książkowych i elektronicznych wybranych pisarzy ”, „Bitwy Grunwaldzkiej”, 

 8. 16-12-2015 08:34 DZIEŃ TENISA STOŁOWEGO W PCE ZSP

   15.12.2015r. odbył się coroczny turniej  tenisa stołowego. Do rywalizacji wystartowało  14 zawodników (w tym 3 dziewczęta i 11 chłopców). Zwycięzcą turnieju w kategorii chłopców, po fascynującym spotkaniu w finale z pierwszoklasistą,  został Krzysztof Obrzut   z kl. IITla, który  nie przegrał żadnego pojedynku. 

 9. 15-12-2015 18:01 „Elementarz stylu” – czyli co można na siebie włożyć na Święta - nowość w księgarniach

    Książka zawiera cenne porady dotyczące tego co można na siebie włożyć zarówno na wyjścia oficjalne, jak i w weekendy. Warto jest więc przeczytać w niej informacje decydujące  o  gustownym ubieraniu się i tworzeniu zestawów z  prostych dodatków, zachowanych w skromnej, wyciszonej kolorystyce. Znajdują się w niej także wskazówki o tym, które rzeczy   do siebie pasują

 10. 14-12-2015 17:35 SŁODKIE ŚWIĘTA

   Dnia 14.12.2015 r.Samorząd Uczniowski w ramachpowiatowej  akcji charytatywnej     " SŁODKIE ŚWIĘTA" przekazał  zebrane słodycze przedstawicielom Młodzieżowej Rady Miasta.