Powiatowe Centrum Edukacyjne

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku

Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Aktualności

 1. 28-01-2016 09:28 Jak budujemy nasz szkolny - Inbound Marketing ?

   Tworząc artykuły prasowe szanujemy czas naszych Czytelników, zwięzłe treści nadają bowiem  odpowiedniego spojrzenia na odpowiednie zagadnienia, które mają  dotrzeć do określonego grona odbiorców. W pracy wykorzystujemy głównie  darmowe kanały , którymi rozprowadzamy wszelkie  informacje , aby  one następnie  krążyły w sieci. Poszukiwanie kontentu?
  Odbiorca treści poszukuje naszego kontentu, gdyż jest zainteresowany tematyką takich specjalistycznych  newsów, a ponieważ czas przeznaczany na czytanie treści w Internecie jest bardzo ograniczony to – zbudowana cegiełka informacyjna jest zawsze bardzo treściwa i zwięzła. 

 2. 27-01-2016 13:33 Napisali - w „Dzienniku Bałtyckim” - o wyjeździe naszych Uczniów

   Zapraszamy do zapoznania się z artykułem dotyczącym PCE, ZSP: http://lebork.naszemiasto.pl/artykul/pce-lebork-klasy-mundurowe-poznaja-rozne-strategie,3634596,art,t,id,tm.html

 3. 27-01-2016 13:18 Powstały dwa nowe blogi dla klas ( TB i OZE)

    Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z treściami umieszczonymi na nowych  blogach  , a także do stałej współpracy w  zakresie promowania treści edukacyjnych dla klas  profilowanych : TB i OZE:  

 4. 27-01-2016 12:20 Lekcja prezentacyjna z użyciem zestawu – energia wiatru

   Na zajęciach z przedmiotu Technologia montażu systemów energetyki odnawialnej, uczniowie zapoznali się z nowo zakupionymi zestawami.Podczas lekcji prezentacyjnej zostały przeprowadzone dwa eksperymenty z użyciem zestawu rozbudowanego takiego, jak  – energia wiatru. 

 5. 26-01-2016 12:01 KLASOWY KONKURS NA NAJCIEKAWSZY ALBUM ZIÓŁ I PRZYPRAW

   NA NAJCIEKAWSZY ALBUM ZIÓŁ I PRZYPRAW W klasie IA kucharz – PCE, ZSP
    Uczniowie wykonali album z przyprawami i ziołami wykorzystywanymi w gastronomii.
  Dzięki aktywnej formie pracy poznali ich walory organoleptyczne,  a także uczyli się możliwości zastosowania tych produktów w kuchni.

 6. 25-01-2016 09:30 Energetyka odnawialna w PCE, ZSP

   - rozszerzyła wachlarz informacji dla uczniów  i mieszkańców Lęborka, dzięki nowemu zamówieniu książek do biblioteki  napisanych przez:    Profesora Honorowego  Połtawskiej Państwowej Akademii RolniczejRyszarda Tytko i mgr inż. Izabelę  Góralczyk.
  Tytuły woluminów:

 7. 24-01-2016 20:18 Polecamy sporty zimowe

   W piątek 22 stycznia 2016r. uczennice  z klasy I A wybrały się na lęborskie lodowisko. W sympatycznej atmosferze, bez tłoku dziewczęta mogły spróbować innej formy ruchu niż na zwykłej lekcji w sali gimnastycznej i co ważne  na powietrzu, w zimowej, mroźnej aurze. Humory dopisały a kilka wywrotek nie zniechęciło łyżwiarek do jazdy na lodzie. 

 8. 22-01-2016 16:51 Klasy mundurowe poznają różne Strategie Bezpieczeństwa

  W ramach planu promocji wszelkich działań proobronnych oraz edukacji dla obronności i bezpieczeństwa  BBN - Biuro Bezpieczeństwa Narodowego - zorganizuje dla Uczniów klas wojskowych z PCE, ZSP , cykl spotkań tematycznych pokrewnych z profilem naszej szkoły. Planowana liczba osób biorących udział w tym przedsięwzięciu zostanie zamknięta -  w  50 uczestnikach zajęć.  

 9. 22-01-2016 08:40 TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW O PUCHAR DYREKTORA PCE-ZSP W LĘBORKU

   Do wielkiego wydarzenia  siatkarskiego  doszło na sali sportowej Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Lęborku przy ulicy Pionierów 16 . Dnia 21.01.2016r spotkały się reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych i rywalizowały o Puchar Dyrektora naszej szkoły. Na nasze zaproszenie odpowiedziało  pięć szkół ponadgimnazjalnych z powiatu lęborskiego

 10. 21-01-2016 07:52 Poznali budowę farmy wiatrowej

   Uczniowie klasy I technik budownictwa oraz technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej,  z PCE, ZSP ,  podczas wycieczki szkolnej poznali budowę oraz zasady funkcjonowania famy wiatrowej w Kopaniewie. Ta, znajdująca się na dawnym lotnisku wojskowym farma, jest największą tego typu inwestycją spółki PGE.