Powiatowe Centrum Edukacyjne

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku

Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Aktualności

 1. 10-06-2016 13:47 50 atrakcji Chorwacji: z górami i jeziorami w tle

  Czy marzyliście kiedyś  o wyprawie do  cudownej Chorwacji jeszcze w trakcie roku szkolnego?  Pewnie, tak. Nam udało się  zorganizować taką podróż w towarzystwie młodzieży z klasy II TLB pod kierunkiem wychowawcy , pani Elżbiety Miśkiewicz.
  W trakcie pięknej wyprawy zobaczyliśmy:  

 2. 08-06-2016 13:07 „Szepty serc” – my też tam byliśmy

  Dnia 7 czerwca br. grupa 30 uczniów naszej szkoły była na spektaklu profilaktycznym „Szepty serc” wystawianym przez lęborską grupę artystyczną ENOSIS PaT.
  Uczniowie wytypowani zostali przez wychowawców w nagrodę za całoroczna pracę i zaangażowanie w życie szkoły, a bilety sfinansowane zostały przez Radę Rodziców PCE – ZSP, za co serdecznie dziękujemy w imieniu uczniów.  

 3. 08-06-2016 09:58 Znasz nas tylko z Internetu. Dziś dowiesz się, jak naprawdę uczymy w PCE, ZSP.

  Jaka historia Szkoły, takie będzie cudowne  jej 50- lecie – paralelizm PCE, ZSP.
  Dynamiczność wskaźnika ruchu na stronie internetowej naszej placówki gwarantuje nam codzienną oglądalność newsów. Jest to zasługa grona nauczycielskiego, które przez te wszystkie lata owocnie pracowało na rzetelny przekaz informacji prasowych. Wachlarz wydarzeń obejmuje newsy:  

 4. 08-06-2016 08:55 Wieści z Kroniki Internatu PCE, ZSP

  - Lębork. Rok 1973.
  Czy wciąż marzysz o tym , by poznać wyjątkową  historię PCE, ZSP? – pytanie specjalistyczne  z presupozycją.  
  ***
  PCE, ZSP wraca na czołówki gazet - hasło specjalistyczne reklamowe z użyciem metonimii.
  ***
  „Wieczornica zorganizowana  przez  koło PTTK z udziałem  gości (…) Zaproszone osoby  wręczyły  występującym  do związku legitymacje  członkowskie. Czas mijał  szybko i przyjemnie przy wspólnych zabawach, konkursach i piosenkach.”  

 5. 07-06-2016 21:25 Alicja Zajączkowska – Doradca Burmistrza Miasta zaprasza:

  Lęborskie Dni Jakubowe od lat przyciągają tysiące mieszkańców i turystów wypoczywających w tym czasie w naszym regionie, głównie nad morzem.
  Jak co roku, w centrum miasta, na Placu Pokoju pojawią się tradycyjne kramy z wyrobami rzemieślniczymi, lokalnymi specjałami, pamiątkami itp. W ramach cyklicznych Międzynarodowych Spotkań z Folklorem „Muzyka Regionów” zaprezentują się zespoły z różnych regionów Polski, w tym górale z Podhala i z  zagranicy - Ukrainy, Białorusi, Słowacji.  

 6. 07-06-2016 18:38 Zdobądź Stypendium na I Rok Studiów

  Zdobądź Stypendium na I Rok Studiów
  - Warunek zdana Matura w 2015 , 2016 Roku.
   - Złóż wniosek.
   

 7. 07-06-2016 18:36 VII Edycja -Odkrywamy Talenty na Pomorzu -Finał Główny w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku

  Zachęcamy  dzieci i młodzieży do uczestnictwa w Konkursie,

  - poprzez wydrukowanie plakatów i rozwieszenie w Starostwie, w Szkołach i w Domach Kultury na terenie powiatu,  a także umieszczenie info na stronie internetowej.

  Zgłoszenia na stronie WWW.RSNE.COM.PL [1] , w zakładce ZGŁOSZENIA.  

 8. 07-06-2016 16:54 Zajęcia relaksacyjne: Poszukiwany! Poszukiwana! Portrety!

  Połączenie plastyki i bibliotekoznawstwa
  W multimedialnej Czytelni PCE, ZSP odbyły się zajęcia z zakresu plastyki i wzmacniania wizji czytelnictwa. Uczniowie mieli za zadanie dorysować: twarze, miny, sylwetki osób, które w dobie XXI wieku spędzają czas w bibliotekach i przy urządzeniach elektronicznych z e-bookami.  

 9. 07-06-2016 13:14 Zarząd Województwa Pomorskiego zatwierdził projekt

  Działania: W ramach przedsięwzięcia przewiduje się głęboką modernizację energetyczną (termomodernizację) budynków użyteczności publicznej.
  W ramach przedsięwzięcia zakłada się m.in. wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Zakres prac wynika z wykonanych uprzednio audytów energetycznych.

  Anna Pietruszyńska

  Referat Rozwoju i Promocji
  Starostwa Powiatowego w Lęborku  

 10. 07-06-2016 11:32 Uwaga Uczniowie – rusza nabór do nowego projektu!!!

  Rozpoczynamy rekrutację do projektu pn.: „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych”. Jego autorem jest Departament Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. To bardzo ciekawe przedsięwzięcie dające Wam szansę na bezpłatne zdobycie zupełnie nowych umiejętności zawodowych