Powiatowe Centrum Edukacyjne

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku

Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Aktualności

 1. 06-02-2016 21:03 Klasy wojskowe uchwycone z dachu PCE, ZSP

   Zapraszamy do galerii zdjęć przygotowanej przez Pana Macieja Górskiego. Na zdjęciach  znajduje się prezentacja  klas wojskowych ( logistycznych) edukujących się w PCE, ZSP. 

 2. 06-02-2016 16:58 Sprawdź artykuł w „Echu Ziemi Lęborskiej”

   Informujemy, że w piątkowym numerze "Echa" ukazał się artykuł dotyczący wyjazdu naszych Uczniów do Warszawy. Taka promocja działań wojskowych na forum całego środowiska lokalnego to odpowiedni kierunek rozwoju naszej szkoły.

 3. 06-02-2016 16:57 Przeczytaj artykuł dotyczący Masek Jasełkowych

   Informujemy, że w piątkowym „Echu Ziemi Lęborskiej” ukazał się artykuł promujący konkurs na Lęborską Maskę Jasełkową. Wystawa prac plastycznych z tego przedsięwzięcia realizowanego w ramach działalności - Lęborskiego Stowarzyszenia św. Jakuba Apostoła w Lęborku – była prezentowana w holu biblioteki szkolnej – PCE, ZSP.  

 4. 05-02-2016 11:46 Wyjazd klas wojskowych na stronie Starostwa Powiatowego w Lęborku

   Zachęcamy do zapoznania się z artykułem promującym działania klas wojskowych: http://www.powiat-lebork.com/aktualnosci-3/klasy-wojskowe-pce-z-wizyta-w-biurze-bezpieczenstwa-narodowego/

 5. 04-02-2016 07:44 20 najlepszych zasad obsługi programu komputerowego typu CAD. Uwierz w nie!

   Uczniowie klasy pierwszej Technikum Budowlanego mają wiele przedmiotów zawodowych. Jednym z nich są zajęcia, które nazywają się „pracownia dokumentacji technicznej”. Młodzież poznaje na nich podstawowe zasady obsługi programu komputerowego typu CAD – czyli Komputerowego Wspomagania Projektowania. 

 6. 03-02-2016 10:51 Rozpoczął się nowy Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy w Centrum Kształcenia Praktycznego. Sprawdź to!

   Kolejna grupa osób dorosłych rozpoczęła Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy z zakresu kwalifikacji M.19. Użytkowanie obrabiarek skrawających. To już 7 kurs realizowany w PCE od 2012 roku, kiedy wprowadzono możliwość ich organizowania i po raz pierwszy z zakresu użytkowanie obrabiarek CNC. 

 7. 03-02-2016 09:49 Sekrety najnowszych zdobyczy energetyki odnawialnej

   Uczniowie technikum budownictwa i technikum urządzeń i systemów energetyki  ( PCE, ZSP)  odnawialnej uczestniczyli w spotkaniu dotyczącym wykorzystywania najnowszych zdobyczy energetyki odnawialnej i wykorzystania jej m.in. w budownictwie. 

 8. 03-02-2016 09:15 Zajęcia pokazowe dotyczące kwalifikacji B.30

   Uczniowie klasy III Technikum Budownictwa ( PCE, ZSP) - w drugim semestrze roku szkolnego 2015/2016 rozpoczęli zajęcia dotyczące kwalifikacji B.30 – Sporządzanie kosztorysów oraz dokumentacji przetargowej. Podczas lekcji uczniowie wykorzystują zarówno Katalogi Nakładów Rzeczowych w wersji papierowej 

 9. 02-02-2016 18:27 Potrawy z naszego regionu – nadają się do upiększenia stołu

   02 lutego 2016r. odbył się konkurs gastronomiczny, w którym rywalizowało między sobą 9 uczniów z klasy II i III ZSZ Kucharz oraz z klasy II TŻiUG ( PCE, ZSP). Zadaniem uczniów było przygotowanie potrawy, w której wykorzystają produkty naszego regionu oraz zastosują współczesne trendy w sporządzaniu i podawaniu potraw. 

 10. 02-02-2016 07:55 Księga z wyjątkową dedykacją od szefa BBN - ministra Pawła Solocha

   "Wiceminister przekazał również  życzenia dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły od szefa BBN  ministra Pawła Solocha , który przebywał służbowo w USA  dlatego nie mógł uczestniczyć osobiście w spotkaniu ale przekazał szkole na pamiątkę wizyty piękne wydanie książki „Legiony Polskie” z osobistą dedykacją.”-  dodaje Ryszard Sałasiński.