Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Aktualności

 1. 08-11-2017 09:06 „Art. – muz” - wystawa dla grafików i projektantów! NPRC

   W ramach realizacji -  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa -  w holu biblioteki PCE-ZSP przygotowano wystawę dotyczącą sztuki. Na półkach wyeksponowano broszury, czasopisma i książki stworzone  przez studentów ASP, 

 2. 06-11-2017 19:39 Teczka literacka o wybranym pisarzu, poecie z naszego regionu. Osobowość - Stefan Fikus.

   Na uwagę Czytelników zasługuje  - Stefan Fikus. „Stefan Fikus (kasz. Sztefan Fikùs; ur. 9 lutego 1920 r., zm. 5 października 2010 r.) – kaszubski twórca (publicysta, poeta, prozaik, historyk hobbysta i malarz amator) i działacz społeczny. S. Fikus (pseudonim literacki Stach z Lãbórga) 

 3. 06-11-2017 19:08 Sprawdź - warsztaty plastyczne wspomagające tworzenie wzorcowej – SOWY!

  Sztuka na kartce papieru! Inspiracja zawarta w Internecie: Galeria, Pinterest, Instagram, podparta abstrakcyjnymi wyobrażeniami symbolu wiedzy, to doskonałe zadanie plastyczne dla młodych -  twórczych osób.

 4. 03-11-2017 08:57 Poznali proces produkcyjny tzw. „suchego płatka ziemniaczanego”

   W dniu 2 listopada 2017 roku  uczniowie klasy 2 TLa z PCE-ZSP , w ramach zajęć programowych z przedmiotów logistycznych uczestniczyli w szkoleniu pokazowym w Farm Frites Poland w Lęborku. 

 5. 02-11-2017 08:52 „Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą...”

   Listopad to miesiąc zadumy i pamięci o wszystkich ludziach, którzy odeszli przed nami do wieczności. Nasz szkoła, jak co roku, pamiętała o zmarłych pracownikach. Symbolicznym kwiatem i zniczem podziękowaliśmy im za to, że tworzyli naszą szkołę, pracując w niej. 

 6. 02-11-2017 08:45 Zobacz broszurkę o ulubionych aforyzmach książkowych.

   Projekt przygotowała klasa I TLB z PCE-ZSP. Opiekun: Pan Ryszard Sałasiński.
  Realizacja Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 7. 31-10-2017 10:55 Fotografia artystyczna przygotowana w bibliotece PCE - ZSP – NPRC.

   Fotogaleria z biblioteki PCE-ZSP przygotowana w ramach projektu Narodowego Programu Czytelnictwa – 2017. Autor zdjęć – Maciej Kwiatkowski – klasa IV TB – wychowawca Pani Danuta Milewska- Biały.

 8. 30-10-2017 16:45 Poznajemy zasady funkcjonowania Biblioteki Pedagogicznej w Lęborku! Zobacz zdjęcia!

   Przy pedagogice! Poniedziałek  to idealny dzień na wycieczkę do Biblioteki Pedagogicznej w Lęborku. W związku z tym uczniowie  - z klasy 3 A z PCE-ZSP -  udają się z taką czytelniczą wizytą, aby poszerzyć zakres wiedzy i  poznać podstawowe zasady korzystania ze zbiorów. 

 9. 28-10-2017 18:40 Poczuj ukontentowanie i blask Afryki! Walcz o niepodległość!

   Czarny kraj! „W Afryce mieszkałem kilka lat” – przypomina Ryszard Kapuściński, który w książce „Heban” opowiada o mocy  światła. Panująca jasność wyzwala uciechę podobną do pojawiania się: Ewy i Adama. Raj? A może jednak miejsce na kuli ziemskiej, w którym zapach bardzo dalekich krain porywa Czytelnika do pachnących kadzideł. 

 10. 28-10-2017 12:35 „Nostalgia jesieni…”

   Jesień kołysze drzewa Liści więc stale potrzeba

Zobacz nasze