Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Aktualności

 1. 03-11-2017 08:57 Poznali proces produkcyjny tzw. „suchego płatka ziemniaczanego”

   W dniu 2 listopada 2017 roku  uczniowie klasy 2 TLa z PCE-ZSP , w ramach zajęć programowych z przedmiotów logistycznych uczestniczyli w szkoleniu pokazowym w Farm Frites Poland w Lęborku. 

 2. 02-11-2017 08:52 „Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą...”

   Listopad to miesiąc zadumy i pamięci o wszystkich ludziach, którzy odeszli przed nami do wieczności. Nasz szkoła, jak co roku, pamiętała o zmarłych pracownikach. Symbolicznym kwiatem i zniczem podziękowaliśmy im za to, że tworzyli naszą szkołę, pracując w niej. 

 3. 02-11-2017 08:45 Zobacz broszurkę o ulubionych aforyzmach książkowych.

   Projekt przygotowała klasa I TLB z PCE-ZSP. Opiekun: Pan Ryszard Sałasiński.
  Realizacja Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 4. 31-10-2017 10:55 Fotografia artystyczna przygotowana w bibliotece PCE - ZSP – NPRC.

   Fotogaleria z biblioteki PCE-ZSP przygotowana w ramach projektu Narodowego Programu Czytelnictwa – 2017. Autor zdjęć – Maciej Kwiatkowski – klasa IV TB – wychowawca Pani Danuta Milewska- Biały.

 5. 30-10-2017 16:45 Poznajemy zasady funkcjonowania Biblioteki Pedagogicznej w Lęborku! Zobacz zdjęcia!

   Przy pedagogice! Poniedziałek  to idealny dzień na wycieczkę do Biblioteki Pedagogicznej w Lęborku. W związku z tym uczniowie  - z klasy 3 A z PCE-ZSP -  udają się z taką czytelniczą wizytą, aby poszerzyć zakres wiedzy i  poznać podstawowe zasady korzystania ze zbiorów. 

 6. 28-10-2017 18:40 Poczuj ukontentowanie i blask Afryki! Walcz o niepodległość!

   Czarny kraj! „W Afryce mieszkałem kilka lat” – przypomina Ryszard Kapuściński, który w książce „Heban” opowiada o mocy  światła. Panująca jasność wyzwala uciechę podobną do pojawiania się: Ewy i Adama. Raj? A może jednak miejsce na kuli ziemskiej, w którym zapach bardzo dalekich krain porywa Czytelnika do pachnących kadzideł. 

 7. 28-10-2017 12:35 „Nostalgia jesieni…”

   Jesień kołysze drzewa Liści więc stale potrzeba

 8. 27-10-2017 10:49 Zmieniały nazwiska, ukrywały się przed ludźmi, bo strajkowały!

  Dział: Historia.
   Zapraszam Cię do kolebki Solidarności, którą,  z innej strony,  opisuje „pisarka i montażystka” – Pani Marta Dzido. „Kobiety Solidarności” – to element cennej układanki, albumów z fotografiami, nazwiskami, mniej znanymi osobami, historią, a także wyjątkowymi miastami. 

 9. 26-10-2017 22:18 Oceń nasze - POCZTÓWKI LITERACKIE!

   W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa realizowanego w PCE ZSP -  klasa 1Tla  -  wykonała, w październiku, kolorowe pocztówki literackie. Warto jest podkreślić, że uczniowie, korzystając z zasobów szkolnej biblioteki, zapoznali się z ofertą nowych książek i na tej podstawie, stworzyli artystyczne kartki. 

 10. 25-10-2017 09:36 Sprawdź – jak wyglądają profesjonalne zajęcia praktyczne na strzelnicy

   W praktyce! Wtorek 17 października  2017 roku - był dniem zajęć praktycznych przeprowadzonych  na terenie 1 batalionu zmechanizowanego -  dla klas drugich z  PCE – ZSP  uczących się w zawodzie technik logistyk.  Już o godzinie 8.00,  pod biurem przepustek Jednostki Wojskowej,  na zbiórce stanęli  obecni  prawie w 100%  - uczniowie z wszystkich trzech klas logistycznych.