Powiatowe Centrum Edukacyjne

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku


Godło Polski

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne

Aktualności

 1. 25-09-2017 08:45 Uwalniamy książki – czyli uruchamiamy szkolny Bookcrossing!

   Promocja Programu! W ramach promocji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uruchamiamy szkolny Bookcrossing.  W multimedialnej czytelni PCE-ZSP wykładamy, w wiklinowych walizkach,  pierwsze książki przekazane przez Bibliotekę Pedagogiczną. 

 2. 22-09-2017 17:06 4 założenia współpracy projektu edukacyjnego - „Przystań ulubionych książek”!

   Współpraca Biblioteki PCE-ZSP z Biblioteką Pedagogiczną w Lęborku! Zaplanowaliśmy następujące przedsięwzięcia:
  1.Wystawę książek - „ Podróż po Skandynawii”.
  2. Lekcję biblioteczną -  „Poznajemy tajniki pracy bibliotekarza w Bibliotece Pedagogicznej:

 3. 22-09-2017 11:37 Wnioski o dofinansowanie.

   Wnioski o dofinansowanie.

 4. 22-09-2017 08:10 Trochę inna szkoła

   Czas szkolny kojarzy się przeważnie ze zbyt długimi lekcjami i o wiele za krótkimi przerwami. Czas szkolny to podręczniki, zeszyty, sprawdziany i mnóstwo zadań domowych, które skutecznie „psują” popołudnie. Czas szkolny to także spotkania z rówieśnikami, źródło wspomnień, które pieknieją po latach i odrobiny beztroski przeżywanej w klasowym gronie. 

 5. 21-09-2017 19:45 Poznaj wizytę w redakcji gdańskiej gazety, po agencje reklamowe i Centrum Eksperyment!

   Wizyta w redakcji gdańskiej gazety! Uczniowie z klas  -  2 TLA, 2 TLB, 4 TLA, 4 TLB, 3 TLA, 3 TBOZE, 2 a, 3 A , z PCE-ZSP ,  21 września 2017 roku udali się do siedziby gdańskiej gazety, aby  aktywnie uczestniczyć   w  2  ścieżkach edukacyjnych. Pracownicy Biura Regionalnego AMS przygotowali bowiem, w stylowo urządzonym  pomieszczeniu kawiarnianym,  slajdy z zakresu prezentacji nowych chwytów reklamowych - umieszczonych w miejscach publicznych.

 6. 21-09-2017 19:43 Uroczystość upamiętniająca 78. rocznicę zbrojnego ataku ZSRR na Polskę

   Dyrektor Pan Artur Obolewski wraz z grupą uczniów klasy IITle (technik logistyk – profil wojskowy) pod opieką nauczyciela Pana Sławomira Hryczaka, reprezentował  PCE – ZSP 18. września 2017 r. w trakcie obchodów 78. rocznicy sowieckiej napaści na ziemie polskie. Młodzież z klasy mundurowej była odpowiedzialna za sztandar naszej szkoły.

 7. 20-09-2017 19:12 „HAWIRA – nadzieją młodych” – zaplanowaliśmy dla Ciebie Forum Młodych. Wspieramy NPRC!

   Na  wielkiej scenie! „Idziemy naprzód z nadzieją”- tak głosi tegoroczne hasło - XIV Lęborskiego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Lęborku.  W ramach tego przedsięwzięcia zaplanowaliśmy  -  w kinie LCK Fregata - Forum Młodych „Menadżerowie Pana”, pod znaczącym tytułem:
  - „HAWIRA – nadzieją młodych”.

 8. 20-09-2017 12:27 Uroczyste wręczenie ryngrafu nadało nowego spojrzenia na służby zawodowe. Poznaj realizację programu pilotażowego MON!

   20.09.2017 roku, w świetlicy szkolnej PCE-ZSP, odbyło się spotkanie z przedstawicielem WOJSKOWEJ KOMENDY UZUPEŁNIEŃ W SŁUPSKU. Kpt. Piotr Jagodziński omówił podstawowe aspekty prawne kierujące przyszłe losy naszych uczniów, z  klas mundurowych, do związania dalszych losów zawodowych z korpusami podoficerów. 

 9. 18-09-2017 11:45 Zagłosuj na nasz projekt nr 7! Zbuduj z nami boisko sportowo – rekreacyjne!

  Pamiętaj:
  Głosować można przez Internet:
  http://www.projekt.obywatelskilebork.pl
  lub
  osobiście
  od 1 do 14 października 2017 roku.
   

 10. 14-09-2017 18:57 Gdzie jest edukacja, tam jest zdobywanie nowej wiedzy! – paralelizm!

   14.09.2017 roku w dużej sali gimnastycznej -  PCE-ZSP -  odbyło się spotkanie w Rodzicami uczniów klas I. Dyrektor szkoły – Pan Artur Obolewski – przedstawił strategię zarządzania szkołą oraz wymienił  podstawowe formy podnoszenia jakości edukacji. Rodzice oglądali prezentację poszczególnych budynków,  klas lekcyjnych , a także naszą bazę do zajęć praktycznych.